Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Toi-toi na pętli stoi. Co z socjalami dla motorniczych? [GALERIA]

Data publikacji: 07 grudnia 2023 r. 16:29
Ostatnia aktualizacja: 07 grudnia 2023 r. 17:29
Toi-toi na pętli stoi. Co z socjalami dla motorniczych?
Zdjęcie ilustruje stan czystości w „socjalach” na różnych szczecińskich pętlach. Fot. archiwum  

Motorniczy i kierowcy obsługujący szczecińskie linie tramwajowe i autobusowe nie mają łatwego życia. Codziennie muszą borykać się z różnego rodzaju problemami. Od tych poważnych począwszy, jak np. poruszanie się po mieście w taki sposób, aby uniknąć zdarzeń drogowych, a na prozaicznych skończywszy.

Te ostatnie to chwila wytchnienia na pętli. Jednak są to tylko z pozoru prozaiczne momenty, bo to właśnie na przystankach końcowych mieszczą się punkty socjalne, gdzie można zjeść posiłek, zagotować wodę na kawę czy herbatę oraz skorzystać z toalety. A o tym, że sprawa z punktami socjalnymi jest poważna, niech świadczy również fakt, że regulują to stosowne przepisy Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.

Określa się w nich m.in., że przynajmniej na jednym krańcu linii komunikacyjnej powinna być zlokalizowana toaleta dla prowadzących pojazdy, a na krańcu, na którym jest wyznaczona przerwa na spożywanie posiłku, powinno być odpowiednie do tego pomieszczenie. Jednak nawet najlepsza ustawa nie jest w stanie zawrzeć wszystkiego i może się rozbić o tzw. czynnik ludzki, którym w tym

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-12-2023

 

Krzysztof Żurawski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kynio
2023-12-07 23:12:14
że też są ludzie którzy chcą pracować w takich warunkach... trzeba było się nie mnożyć i nie brać kredytów, jesteście zwykłymi niewolnikami!
Niemyte ryby z Odry
2023-12-07 21:14:36
A co z pętlą na Gocławiu? Już prawie fajerwerki były na otwarcie ,już ksiądz z kropidłem ,już Piotr Krzysiek z nożycami chciał wstęgę przecinać.Skończyło się na pustym gadaniu i brudnym baraku dla motorniczego...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA