czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (10.06.2016)

Chwasty tygodnia (10.06.2016)

Data publikacji: 2016-06-10 09:10
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-27 18:02
Wywietleń: 2290 138488

Rząd PiS jest otwarty na dialog – stwierdził Mieczysław Jurek, szef regionalnej „Solidarności”. A co miał chłop powiedzieć? Że jest innego zdania?
* * *
Błysnęła znowu skromnością pewna szczecińska radna, zwana przez złośliwych najmądrzejszą, która stwierdziła: szczecińscy radni, oczywiście za wyjątkiem jej, „nie mają zielonego pojęcia o Trybunale Konstytucyjnym”. Jej zdaniem prezydentem Polski jest związkowiec Piotr Duda, a prezydent Szczecina Piotr Krzystek jest „cieńki”, bo nie ma swojego konta na fb. Radna ma, oczernia na nim innych, a potem przed sądem mówi, że pisały to krasnoludki.
* * *
Jakiś student szczecińskiej Akademii Sztuki, któremu zapewne koleżanki nie chciały pozować do aktów, zamontował pod umywalką w ich toalecie kamerkę i nagrał wiele filmów. Teraz artysty szuka policja, podobnie jak zestresowane studentki.
* * *
W Lubieszynie protestowali celnicy, którzy sprzeciwiają się planowanej przez rząd reformie służby. Zreformować ją trzeba, chociażby na samej górze, która wydaje dyspozycje tym na dole. Ot, chociażby taka sytuacja – podczas jednej z akcji w Osinowie Dolnym „trzepano” targowisko konkurencyjne do tamtejszego monopolisty, u którego kupcy także handlują tytoniem bez akcyzy. Ale widocznie prikaz był, by go nie ruszać, a nękać konkurencję.
* * *
Trwa budowa ronda u zbiegu ulic Wernyhory i Mickiewicza w Szczecinie. Kierowcy skarżą się na złe oznakowanie i korki. Wykonawca jakoś nie radzi sobie z tym, czego najlepszym przykładem jest fakt, że objazd wyznaczył ul. WernyCHory. Oby tylko z ortografią miał problemy, a nie z przebudową.
* * *
Trwają Dni Morza, o czym najlepiej świadczy zakorkowane centrum Szczecina, gdzie przejazd trwa kilkadziesiąt minut, jak nie więcej. I pomyśleć, że są w Szczecinie „geniusze”, którym marzy się zrobienie z zamkniętej na DM ul. Jana z Kolna całorocznego deptaku. Niech powiedzą to stojącym na ulicy wkurzonym kierowcom.
* * *
Chorągiew Zachodniopomorska ZHP organizuje dwutygodniową kolonię letnią na terenie stanicy w Pogorzelicy, którą formalnie powinna już pół roku temu opuścić i oddać staroście. Niestety, tak się nie stało, bo potrzebna jest do tego ekspertyza Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Ma ona wykazać, jak dużą powierzchnię zajmują tam grunty leśne, co już w innych dokumentach jest dawno wykazane. Posiada je także RDLP. Widać, że ktoś tu gra na czas, ale do sprawy niebawem powrócę.

M. KWIATKOWSKi

Komentarze

jch
Ciekawe po co Policja szuka studenta, amatora filmów z ukrycia ?? Jak my kiedyś złapaliśmy kolesia, co w biurowcu zainstalował kamerkę w toalecie i wszystko nagrywał - razem ze swoją osobą jak instaluje sprzęt, to po dostarczeniu materiału, dowodów i zeznań na Policję, ta sprawę umorzyła bo nie dopatrzyła się działań niezgodnych z prawem. Sprawa trafiła na słynny nawet poza Szczecinem komisariat Niebuszewo na Jana Pawła, gdzie nawet policjantom z innych komisariatów nie chce się zaglądać i omijają z daleka....
2016-06-27 17:37:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy