piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mickiewicza objazdami od świtu

Mickiewicza objazdami od świtu

Mickiewicza objazdami od świtu
Data publikacji: 2016-06-06 18:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 2535 138063

We wtorek (7 czerwca) rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Wernyhory, Żołnierskiej, Reduty Ordona i Czorsztyńskiej z ul. Mickiewicza w Szczecinie. Zmiany w organizacji ruchu dla kierowców obowiązywać będą już od świtu, od godz. 4.00. Komunikacja tramwajowa i autobusowa w obrębie modernizowanego odcinka - mimo wcześniejszych, jeszcze z ubiegłego tygodnia, zapowiedzi ZDiTM - bez zmian.

To jedno z najbardziej kolizyjnych i wypadkowych rejonów Szczecina od lat. Dochodziło tam rokrocznie do kilkudziesięciu wypadków. Po przebudowie ma być wygodniej i bezpieczniej. Koszt inwestycji, którą ZDiTM zlecił Grupie ZUE S.A. z Krakowa, to 9 mln 750 tys. zł. Zgodnie z warunkami umowy prace powinny zakończyć się do 19 października. Roboty przygotowawcze spółka ZUE rozpoczęła w minionym tygodniu, m.in. przy urządzaniu tymczasowej tzw. przelotki w torowisku dla tramwajów przy skrzyżowaniu z ul. Brzozowskiego (na wysokości przystanku w kierunku pętli Krzekowo).

Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Żołnierskiej urządzone zostanie rondo o średnicy 22 m z jezdnią dwupasmową o szerokości 10 m. Natomiast u zbiegu ulic Mickiewicza i Czorsztyńskiej pojawi się sygnalizacja świetlna. Poprawi się także komfort i bezpieczeństwo pasażerów i pieszych. Przebudowane zostaną chodniki, perony przystankowe. Projekt zakłada m.in. przystanki autobusowo-tramwajowe. Ma powstać czytelny układ komunikacyjny w tym ruchliwym miejscu, gdzie z główną ulicą Mickiewicza zbiegają liczne boczne ulice, po których także regularnie kursują autobusy miejskie. Projekt obejmuje także przebudowę torowiska tramwajowego wzdłuż ulic Żołnierskiej i Mickiewicza, na odcinku od ul. Somosierry do przejścia dla pieszych przed skrzyżowaniem z ul. Brzozowskiego.

- Bezpieczeństwo pasażerów i pieszych jest dla nas najważniejsze - przekonuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM. - Zmiany, które pojawią się w tym rejonie nie przewidują w przyszłości żadnych obiektów gastronomicznych ani handlowych. Odstępstwa od projektu powodowałyby utratę rękojmi. Wszystkie osoby, które do tej pory miały pozwolenie na zajęcie pasa drogowego w tym miejscu zostały poinformowane o planowanej przebudowie i o docelowych rozwiązaniach już w styczniu 2015 roku - zaznacza.

Ruch tramwajowy będzie utrzymany przez cały okres trwania inwestycji, a przystanki zostaną tymczasowo przesunięte o kilkadziesiąt metrów. Swoimi stałymi trasami kursować też będą autobusy wszystkich linii.

Dla kierowców na czas przebudowy mają obowiązywać następujące objazdy. Objazd od strony centrum – możliwy będzie dojazd do ul. Wernyhory i dalej dojazd do ul. Żołnierskiej ulicami Wernyhory – Klonowica i Żołnierską. Objazd od ul. Czorsztyńskiej: od skrzyżowania z ul. Łukasińskiego, ulicami Łukasińskiego do ulicy Mickiewicza i dalej ulicami Wernyhory i Klonowica. Objazd od Krzekowa: ulicami Samosierry, Łukasińskiego do ul. Mickiewicza. Objazd od ul. Klonowica: ulicami Klonowica, Żołnierską, Samosierry, Łukasińskiego do ul. Mickiewicza. Objazd od ul. Szerokiej: ulicami Szeroką, Sosabowskiego, Łukasińskiego do ul. Mickiewicza. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: przygotowania ZUE do przebudowy krzyżówki trwają od kilku dni, urządzana jet m.in. tymczasowa tzw. przelotka dla tramwajów w ul. Mickiewicza. Przy okazji inwestycji wymieniony zostanie także odcinek torowiska od skrzyżowania z ul. Brzozowskiego do wysokości skrzyżowania z ul. ul. Wernyhory, Żołnierską i Reduty Ordona.

 

Mickiewicza objazdami od świtu Mickiewicza objazdami od świtu Mickiewicza objazdami od świtu Mickiewicza objazdami od świtu

Komentarze

mariusz
prosze poprawic kostke na wernyhory poki jeszcze mozna naprawic kawalki a nie cala droge, tylko niech ktos nie wpadnie ma pomysl asfaltowania kostki jak to juz sie zdazalo. aleja jest ladna i starczy troche napraw bierzacych by Szczecin wygladal milo.
2016-06-07 10:19:31
pozytywnie zaskoczony
O proszę, i nagle można wprowadzić ruch wahadłowy jak to miało miejsce w latach 80-tych ubiegłego wieku na czas remontu torów bez zamykania trasy na wiele miesięcy jak to czyniono ostatnimi laty.
2016-06-07 09:50:57
Gość
Może jakas mapka z objazdami?
2016-06-07 08:25:11
Budowa
Już słychać biadolenie, jak to ciężko. Ale z drugiej strony, do tej pory też narzekali kierowcy, którzy nie potrafią jeździć i dla nich to skrzyżowanie było postrachem.
2016-06-07 07:54:24
problem z wyjazdem
Mieszkam przy ul.Czorsztyńskiej, na odcinku między ul. Mickiewicza a Łukasińskiego. Ul. Czorsztyńska jest jednokierunkowa, przy wylocie z ul. Mickiewicza ustawiono znak zakaz ruchu (nie dotyczy komunikacji miejskiej). Mam pytanie: jak mam wyjechać z domu - czy jechać pod prąd czy łamać zakaz ruchu? A może teleportacja?
2016-06-07 07:53:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie