Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zachodniopomorskie: kolejny incydent nieuprawnionego użycia sygnału radio-stop na kolei

Data publikacji: 27 sierpnia 2023 r. 12:46
Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2023 r. 14:05
Zachodniopomorskie: kolejny incydent nieuprawnionego użycia sygnału radio-stop na kolei
Fot. PAP  

Do kolejnego przypadku nieuprawnionego użycia sygnału radio-stop w Zachodniopomorskiem doszło w sobotę wieczorem na linii kolejowej między Białogardem a Runowem Pomorskim. Zatrzymany został pociąg towarowy. Incydent z nieuprawnionym użyciem sygnału radio-stop w Zachodniopomorskiem potwierdził w niedzielę Polskiemu Radiu Szczecin rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Karol Jakubowski.

„Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na linii kolejowej między Białogardem a Runowem Pomorskim. Zatrzymany został jeden pociąg towarowy. Zdarzenie to nie miało wpływu na pociągi pasażerskie. Nie było żadnego zagrożenia. Po sprawdzeniu sytuacji na sieci klejowej, ruch pociągów został przywrócony. Sprawa jest analizowana przez właściwe służby” – powiedział w Jakubowski.

O tym kolejnym incydencie na kolei związanym z nieuprawnionym nadaniem sygnału radio-stop pierwsze poinformowało Radio RMF FM. Stacja podała, że w sobotę ok. godz. 19.40 sygnał odebrał maszynista pociągu towarowego na trasie Świdwin-Worowo i dyżurny ruchu na stacji kolejowej Runowo Pomorskie w województwie zachodniopomorskim. Gdy sprawdzono, że nie ma zagrożenia za zgodą dyżurnego ruchu po ok. minucie pojechał dalej.

Stacja podała także, że sygnał radio-stop użyty został przez nieznaną osobę w Pomorskiem. Tam miały być zatrzymane trzy pasażerskie pociągi dalekobieżne. „Gdy zweryfikowano brak zagrożenia, po siedmiu minutach składy kontynuowały jazdę” – informowało Radio RMF FM.

W sobotę PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o tego typu incydencie, do którego doszło w piątek o godzinie 21.23 na linii 273 odcinek Daleszewo-Szczecin Główny oraz na linii 351 odcinek Choszczno–Szczecin Główny w woj. zachodniopomorskim. Sygnał radio-stop nadany przez nieuprawnioną osobę był odbierany przez posterunki ruchu i maszynistów pociągów znajdujących się w tym obszarze. Spółka informowała, że podróżni są bezpieczni, ale występują opóźnienia w kursowaniu pociągów. Dodała, że o incydencie zostały powiadomione odpowiednie służby.

Wcześniej, w czwartek do incydentów na torach doszło m.in. na stacji w Skierniewicach, gdzie zderzył się pociąg towarowy i Kolei Mazowieckich. Z kolei poranne wykolejenie się pociągu PKP Intercity relacji Białystok–Warszawa Zachodnia zablokowało ruch drogowy na podlaskiej stacji. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informowała w czwartek, że przypadki te wyjaśnia komisja kolejowa.

Do incydentów na torach odniósł się w sobotę zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, który przekazał, że ABW podjęła czynności mające na celu ich wyjaśnienie. Działania ABW, jak zaznaczył, są podejmowane razem ze spółkami kolejowymi, we współpracy z polską Policją, Strażą Ochrony kolei, ale także z Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

(PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@obserwator
2023-08-29 07:37:21
To dobrze że czujecie już swój koniec. Kraty i prycza coraz bliżej.
@ Patyk
2023-08-29 06:56:44
Ty jesteś "patyk","obserwator polityki"," 8*" czy zwykły ci ul mąciwoda?
@obsrywator
2023-08-28 13:51:15
"Nie ma zgody na krytykowanie naszego rządu" - Że co proszę? To już pisiory anulowaliście konstytucję? Wiem ze za nic macie tę książeczkę ale dopóki ona obowiązuje, każdy ma zagwarantowaną wolność wypowiedzi, w tym - krytykowania rządu
pasażer
2023-08-28 13:50:22
rozstrzelac dywersantów
TZ.
2023-08-28 10:21:10
A to się Putin uwziął na pociągi w Zachodniopomorskiem! Zabrać mu ten komputer z Kremla!
@ Dezon
2023-08-28 09:25:21
Kraj można zmienić na mniej poje...ny. Ale tak jak Kopaczowa i inni POstępowi potrafisz jedynie trzepać mordą.
Dezon
2023-08-27 17:59:33
Żyliśmy i dalej żyjemy w poje,,,,m kraju. A tego gnoja co spowodował zatrzynanie pociągów obciążyć milionową kara plus dziesięć lat więzienia plus wysłanie na wschodnią linię frontu do Ukrajow .
Oj tam, oj tam
2023-08-27 16:10:49
- ostatni "njus" to balon obserwacyjny, który sobie swobodnie lata w pobliżu Koszalina. Ten balon to dla niedowiarków, którzy nie wierzą iż "prezes" widzi wszystko.
Natalia
2023-08-27 15:42:31
Natalia Jabłońska, która kandyduje do Sejmu z listy Konfederacji, stwierdziła w mediach społecznościowych, że zakaz uboju psów jest niepotrzebny, ponieważ „mięso to mięso”. Do wypowiedzi Jabłońskiej odniósł się także poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz, który przyznał rację swojej koleżance z partii .
obserwator
2023-08-27 15:15:21
To co się dzieje w Polsce jest przerażające , nie do zaakceptowania , depresjonujące i niszczące nasz kraj. Nie mam słów aby wyrazić swój ból i wściekłość .......na PO która tak atakuje naszą partię rządzącą pod kierownictwem PIS. Nie ma zgody na krytykowanie naszego rządu przez opozycję w tak brutalny i nieprawdziwy , pełen insynuacji sposób. Nie ma na to zgody prawdziwych patriotów, Polaków. Zmiana rządu teraz to byłaby prawdziwa katastrofa dla Polaków. PIS musi trwać nadal .
Gość
2023-08-27 14:58:17
Hahah tak jesteśmy przygotowani na ewentualność heeheheheh ....więcej kasy na propagandę a mniej na doświadczonych funkcjonariuszy którzy uciekają na emce bo mają dość więcej na pisiewiczow itp będzie dobrze...może wojewoda zaradzi on ekspert od zadania specjalnych idt..
Do Patyk
2023-08-27 14:52:02
Lech Wałęsa mówi o możliwej inwazji UFO . W swoim wystąpieniu podjął temat kosmosu oraz inwazji na Ziemię obcej cywilizacji. Zapomniałeś i nie piszesz co Wałęsa , on ma i ty też . Zastanów się nad sobą orku rosyjski , kreml , propaganda i to przed wyborami jesiennymi do sejmu , senatu , referendum 4 x NIE . Myśl
Paweł
2023-08-27 14:32:24
@Paty -najgorzej, że bardzo prawdopodobne jest to co napisałeś i nie tylko Ty tak myślisz. Każdy kto nie klepie z głównym nurtem ten ruska onuca. Gadaniem niewolników propagandy i mediów nie ma co się przejmować, bo rzeczywistość zadaje kłam ich bajdurzeniom.
Madchomik
2023-08-27 13:07:45
Dopóki: 1. Nadawane jest to analogowo. 2. Dźwięk jest powszechnie znany Doputy tak może być i mogą to być jacyś dowcipnisie, być może w aucie, z antena na dachu. Niekoniecznie są to działania ruskich onuc.
Patyk
2023-08-27 12:57:20
Prowokacje robione przez abw i ukrowzeby Polaków wciągnąć w ich awanturę, wprowadzić stan wyjątkowy, odwołać wybory, ogłosić plandemię od Rzeszowa,zataić deficyt budżetowy,wyprzedaż majątku narodowego w nowym prawie geologicznym upchnąć 60 milionów sxpryc, podpisać traktat wuhao, teraz możecie mnie nazywać jak chcecie, Polska płonie a Polacy śpią

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA