Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Wiceszef SLD zarekomendował kandydatów partii do Sejmu w okręgu koszalińskim

Data publikacji: 05 października 2019 r. 12:52
Ostatnia aktualizacja: 07 października 2019 r. 08:10
Wiceszef SLD zarekomendował kandydatów partii do Sejmu w okręgu koszalińskim
 

Wiceprzewodniczący SLD, europoseł Bogusław Liberadzki zarekomendował w piątek kandydatów partii do Sejmu w okręgu koszalińskim - Jerzego Kotlęgę i Małgorzatę Chyłę. Możecie spokojnie zaufać liście SLD–Lewica – mówił w piątek w Koszalinie.

Liberadzki podczas konferencji prasowej w Koszalinie zaapelował do wyborców z okręgu koszalińskiego o głos na listę nr 3.

- Możecie spokojnie zaufać liście SLD – Lewica. Liście, która ma charakter ponad podziałami (...) Nie chcemy kłótni, sporów. Uważamy, że w polityce mamy przeciwników, adwersarzy, ale nigdy wrogów. Bo przeciwników, adwersarzy chce się przekonać, pokonać argumentami, a wrogów można tylko zniszczyć fizycznie – mówił.

Zaznaczył, że ze względu na swój związek z SLD rekomenduje kandydatów do Sejmu tej partii – wieloletniego radnego sejmiku wojewódzkiego, byłego kuratora zachodniopomorskiej oświaty Jerzego Kotlęgę i prezes koszalińskiego oddziału ZNP Małgorzatę Chyłę.

Rekomendacji nie udzielił natomiast żadnemu z kandydatów startujących do Senatu z okręgu 100 (Koszalin). Tu opozycja nie wystawiła wspólnego kandydata, choć komitety KO, SLD i PSL-Koalicja Polska zawiązały pakt senacki w odniesieniu do wszystkich innych okręgów w kraju.

Liberadzki zaznaczył, że "Lewica" chce konsekwentnie trzymać się zasady "wspólnego kandydata". - Skoro nie ma na opozycji rywala, jeżeli chodzi o listę w Senacie, to nie ma rekomendacji - powiedział.

W okręgu 99 (Kołobrzeg) "Lewica" popiera kandydata KO Janusza Gromka. Z kolei okręgu nr 100 o mandat senatora ubiegają się: poseł PO, członek tej partii, ale startujący z KWW Demokracja Obywatelska Stanisław Gawłowski, Krzysztof Nieckarz z PiS oraz z własnego komitetu bezpartyjny Krzysztof Berezowski.

Liberadzki podkreślił podczas konferencji, że chciałby, aby udało się na forum Sejmu, samorządu wojewódzkiego i Parlamentu Europejskiego, przygotować projekty do finansowania w nowej unijnej perspektywie finansowej 2021-2027.

Zaznaczył, że ma na uwadze projekty dotyczące drogi ekspresowej S6 przynajmniej do Gdańska, modernizacji połączeń kolejowych, inwestycji w porty morskie, w tym te, jak powiedział, nie największego znaczenia, jak Kołobrzeg.

Liberadzki poinformował, że w ciągu 2-3 lat Unia Europejska chce wprowadzić płacę minimalną w państwach UE. - O tej płacy minimalnej my rozmawiamy, chodzi nam o ok. 1 tys. euro miesięcznie. Niczego z socjalnych przywilejów nie odbieramy – zaznaczył europoseł.

Dodał, że to rozwiązanie, które jest też celem "Lewicy", powinno zatrzymać emigrację z Polski. "Niech młodzi ludzie widzą swoją przyszłość tu w Polsce" – powiedział Liberadzki.

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się 13 października.

(PAP)

Fot. Elżbieta KUBERA (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

$
2019-10-07 05:02:44
Tylko Lewica reszta to "farbowane lisy".
@Obs.ryver
2019-10-06 16:48:43
Uprzejmie informuje hagiografów komunizmu że to nie lewica odbudowa Polskę ale Polacy poddani niewolniczemu systemowi komunistycznych represji - gdybyście wywodzili się od tych na których się powołujesz to wasi rodzicie nie mordowaliby Polaków - szacunki (bardzo ostrożne) mówią o ok 500 tysiącach zamordowanych Polaków przez komunę - waszych dziadków i waszych rodziców... To nie lewica wprowadzała Polskę do NATO i UE ale Polacy wracali po latach izolacji której to wy dokonaliście - gdyby nie agenturalność okrągłostołowiczów to rozprawilibyśmy się z wami 25 lat temu... w imię Konstytucji (zapisana w art 2 zasada sprawiedliwości społecznej) i elementarnej praworządności - ukaranie zbrodniarzy komunistycznych jest de facto warunkiem obu atrybutów państwa demokratycznego państwa prawa. Zacznij więc od nauki np od historii własnej rodziny, przeproś za zbrodnie swoich dziadków i rodziców, potęp komunizm jako zbrodniczy system (ponad 150 mln ofiar w ciągu 100 lat to trochę sporo jak na ideologie mającą wybawić ludzkość) i wtedy pogadamy. Jesteście jak naziści - wasi ideowi pobratymcy...
Karol Marx
2019-10-06 10:23:30
"Istnieje jedna tylko alternatywa dla Europy: albo azjatyckie barbarzyństwo pod przywództwem moskiewskim zaleje ją jak lawina, albo Europa musi odbudować Polskę, stawiając między sobą a Azją 20 milionów bohaterów, by zyskać na czasie dla dokonania swego społecznego odrodzenia.”
teść pasierba do @ Hanna
2019-10-06 09:42:27
"... moze ma szczescie w pokera? Albo cos wiecej" - miał szęście "elektryk wózków widłowych" do Toto-Lotka więc nie dziw się waćpanno......Pamiętam jeszcze numer za "komuny"; - w telewizji (jeden program, bez koloru) było zawsze losowanie Toto-Lotka. Do wyciągania kulek, w których były umieszczona kartka z numerem (szęśliwym) przwożono jakąś "sierotkę". Tę kulkę odbierał od "sierotki" jakiś "facio" (urzędnik), wyjmował kartkę i podawał prezenterce, ta odczytywała "szczęśliwy" numer i pokazywała do kamery.....Były "jajca" gdy w pewnym momencie "sierotka" mówi; - wujku, już nie ma ciepłych kulek! Zaraz pojawił sią napis; -przepraszamy za zakłócenia. W tamtych czasach transmisje w telewizji były "live", nie było jeszcze praktykowane najpierw zapis i oddtwarzanie jak to jest (kontrola zawsze!) w czasach dzisiejszych.
Obs.ryver
2019-10-06 08:28:03
Uprzejmie informuję poniższych PiSdzielców, że to LEWICA odbudowała Polskę po II WŚ !!! To Lewica zbudowała Polskę Przemysłową. To Lewica zlikwidowała bezrobocie i zbudowała miliony mieszkań dla Polaków!!! To Lewica wprowadziła Polskę Stalinado Unii Europejskiej i NATO!!! Parafialna ciemnoto PiSdzielcza, Lewica nie jest "stalinowkim nasieniem" lecz wywodzi się z PROLETARIATU Ludwika Waryńskiego ale też z SDKPiL,z PPS i najmądrzejszych Polaków np. od J.Piłsudskiego- członka i działacza Polskiej Partii Socjalistycznej... Chcąc urządzać PiSdzielcze pyskówki, trzeba jednak coś wiedzieć a w szkole uczyć się nie tylko klepania zdrowasiek!!!
Rupert
2019-10-06 07:18:49
Śmiech na sali. Komuna i marksizm dwie z największych partie.
Hanna
2019-10-05 20:17:06
Ten Liberadzki zawsze na poczatku listy - moze ma szczescie w pokera? Albo cos wiecej
cdn
2019-10-05 20:04:44
KOMUNISTYCZNY MILIONER W DUCHU SMIEJE SIE Z WYZNAWCOW KOMUNY NA POMORZU ZACHODNIM
Ojciec Włodzimierza Ilicza Cimoszewicza
2019-10-05 19:17:43
Marian Cimoszewicz nie próbował udawać że nie jest zbyt lotnym komunistą: "Proszę o przeniesienie mnie w ramach organów informacji M.O.N. do innej jednostki terenowej, posiadającej skład osobowy o niższym poziomie intelektualnym, co dawałoby mi możność bardziej owocnej pracy przy moich możliwościach" - dlaczego inni komuniści nie biorą przykładu z Mariana?
czytam
2019-10-05 18:27:10
"SPOKOJNIE ZAUFAĆ " - to słowa do aparatu i jego emerytów ?
Ludzie...
2019-10-05 17:09:48
Precz z agenturą, jak ta zaraza się wyleje znów będziemy chodzili z opornikami w klapach. Opamiętaj się narodzie, raz sierpem raz młotem czerwoną chołote....
Komuniści w Polsce to stalinowskie nasienie.
2019-10-05 13:42:36
Nie wyplewione chwasty znów kiełkują.
poszkodowani przez lata komuny
2019-10-05 13:26:21
Spokojnie zaufać lewicy?Pamiętamy lata PRL jest jeszcze Kuba, Korea Płn. Nie, lewica nie zaproponowała nic dla ludzi dobrego dlatego upadła pod własnym ciężarem.Co do kandydatów w ziemi koszalińskiej to można powiedzieć że to są kandydaci kontrowersyjni.Lepiej żeby najpierw wyjaśnili swoją sytuację a potem dopiero aspirowali do służenia społeczeństwu w parlamencie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA