poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > SLD: Obecnej sytuacji przemysłu stoczniowego winni są wszyscy

SLD: Obecnej sytuacji przemysłu stoczniowego winni są wszyscy

SLD: Obecnej sytuacji przemysłu stoczniowego winni są wszyscy
Data publikacji: 2019-09-19 16:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 21:52
Wywietleń: 1744 415983

– Każde z ugrupowań, które startuje dzisiaj w wyborach, przyczyniło się do obecnej sytuacji przemysłu stoczniowego w województwie zachodniopomorskim – stwierdził podczas spotkania z dziennikarzami Dariusz Wieczorek, jedynka Lewicy w okręgu szczecińskim.

Dariusz Wieczorek w przemyśle stoczniowym widzi wielką szansę dla rozwoju regionu. – To jest 50 hektarów świetnie uzbrojonych gruntów, to są nowe technologie, które można wprowadzać na te tereny oraz potencjalnie nowe, wysokopłatne miejsca pracy – mówił lider SLD w Szczecinie.

Lewica apeluje do wszystkich sił politycznych, które startują w wyborach, aby przyjąć porozumienie dotyczące odbudowy przemysłu stoczniowego. – Proponujemy, aby zaraz po wyborach zrobić bilans otwarcia. I trudno, trzeba się uczciwie przyznać do tego, dlaczego jest stępka, a nie ma statku. Trzeba uczciwie powiedzieć, co się dzieje w stoczni Gryfia, na terenie ST3, oraz co się dzieje, jeśli chodzi o Park Przemysłowy – wyliczał Wieczorek.

Bilans otwarcia ma według Wieczorka spowodować wypracowanie wspólnej koncepcji, którą będzie można realizować razem z przyszłym polskim rządem. – Bez współpracy z władzami centralnymi tego przemysłu nie odbudujemy – argumentował.

Natomiast profesor Czesława Christowa zwróciła uwagę m.in. na problemy, z jakimi według niej muszą się mierzyć porty. – Zapowiadany w 2015 roku renesans gospodarki morskiej jest procesem zbyt wolnym. Oczekiwaliśmy, że będzie szybciej i więcej. Porty mają problem z dostępem do zaplecza i przedpola oraz problem transportowy. W tej chwili mają taką strukturę, że 60 procent ładunków przywożonych jest do portu transportem samochodowym.

Profesor zapowiedziała, że Lewica będzie pilnować, aby polityka portowa i inwestycyjna była sprawiedliwa, „aby nie powtórzyły się czasy rządów PO i PSL, kiedy nasza gospodarka morska była traktowana po macoszemu”.

(KaNa)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Bez Lewicy świat jest lepszy
Lewica rządziła za żelazną kurtyną tyle lat i okazało się że dobrze mieli tylko lewicowi aktywiści którzy żyli kosztem społeczeństwa.Lewicowiec Jerzy Urban mówił że rząd się wyżywi a społeczeństwo dostało kartki nawet na buty do trumny.Nie chcemy lewicy bo nie chcemy kartek,biedy,marszów 1 Majowych i LGBT,nie chcemy cenzury i zabranych paszportów i przepełnionych więzień dla opozycjonistów.Chcemy państwa dobrobytu i wolności i demokracji
2019-09-20 21:48:32
czas na zmiany
Razem z całą rodziną głosuję na Lewicę
2019-09-20 10:43:50
Prawdziwy lewicowiec
Towarzyszu Wieczorek przypomnij proszę jak z towarzyszem Piechotą ratowaliście stocznię !!! Przypomnij też ile mieszkańcy Szczecina musieli przez ciebie zapłacić odszkodowania jak byłeś wiceprezydentem miasta. Na koniec podaj konkretne osiągnięcia , których dokonałeś dla społeczności regionu, ale nie dla siebie i swoich towarzyszy !!! Boże widzisz i nie grzmisz !!!
2019-09-20 08:59:54
paszoł
Żywotne te komuchy, chociaż bardziej żywotna jest pamięć Polaków o zbrodniczym systemie komunistycznym, którego obecna lewica jest politycznym spadkobiercą.
2019-09-20 07:15:28
Podsluchiwane... u Spadochroniarzy
A ta Christowa - to do kiedy "wyladowala"... i mieszka w Woj. Szczecinskim ??
2019-09-19 23:38:08
To zdanie jest dobre... g. 21:00:55
Trzymajcie wszystkich z Lewicy, z dala od PO-lityki i Gospodarki - bo znow zrobia PRL i po-wprowadzaja Kartki...!!! A wiec: szczegolnie mlodzi Wyborcy jesli chcecie miec duzo lepiej w dalszej R.P.... to Zapamietaja Sobie to zdanie w dniu Wyborow tj. 13.10.2019 roku - A wiec Glosujmy dalej jak Najwiecej na PiS i Solidarna Polske...!!!
2019-09-19 23:28:25
Niech żyje
Dwa dni temu mieliśmy rocznicę wtargnięcia bolszewików do Rzeczypospolitej... przez dziesiątki lat walczyliśmy z tą zarazą aby ją wypełnić... Nie pozwólmy narodzie na powrót 17 października 13 października.
2019-09-19 21:21:23
pzper
Czy musiało do tego dojść.Widocznie musiało skoro doszło
2019-09-19 21:20:36
tęczowa alternatywa dla pomorza
Kobieta z tytułem profesora oznajmia ze śmiertelną powagą truizm że 60 procent przewozów jest realizowanych transportem samochodowym.A jakim ma być skoro jak żeśta rządzili w Polsce i w Zarządzie Portu i pisaliśta wypasione ekspertyzy to żeśta nie zbudowali ani metra torów.I tacy uczą naszych studentów.Noblów to oni nie dostaną ci studenty po takiej nauce.I jeszcze w Swinoujściu kwestionowali Terminal Kontenerowy. Trzymajcie ich z dala od gospodarki bo znowu zrobią PRL i będą kartki
2019-09-19 21:00:55
dr Pietruszka
Dariusz Wieczorek chce być symetrystą ale przecież to partia ludzi którzy mieli serce po lewej stronie przecież rządziła gdy stocznia wpadła w kłopoty.Jest w przysiędze Hipokratesa :primum non nocere. Politycy zwłaszcza lewicy i liberałów powinni sobie wziąć to do serca i nie przeszkadzać przemysłowi stoczniowemu i w ogóle gospodarce. Jedni to spadkobiercy komuny która każdy kraj gdzie rządziła doprowadziła do ruiny a drudzy to uczniowie Balcerowicza i jak nie sprzedadzą czegoś za grosze niewidzialnej ręce rynku to są chorzy.
2019-09-19 20:54:32
czytam
Z tytułu wynika ,ze wszyscy sa winni , a z treści - KOMUNA !
2019-09-19 20:40:13
bezczelni tworzaysze
WYPAD . Do rosji !
2019-09-19 20:19:00
Puma
Won od Gryfii lewaku z pierwszego rzędu marszu równości, po 13 października będziesz musiał przygarnąć swoich towarzyszy nierobów na stołkach kierowniczych i związkowych...
2019-09-19 20:16:59
kpina
Chyba sobie kpiny, kufa, robi. A kto jak nie SLD zlikwidował Portę Holding a przez Wieczorka Szczecin płacił milionowe odszkodowania.
2019-09-19 19:58:07
To jakieś żarty?
Pani profesor narzeka na politykę portową i inwestycyjną, że jest zbyt wolna? Przepraszam bardzo, a kto niedawno w Świnoujściu poparł panią Agatowską, zażartą przeciwniczkę portowych inwestycji? Jakieś rozdwojenie jaźni? I jeszcze jedna uwaga do artykułu: co to jest Park Przemysłowy? Jakaś nowa firma? Pan Wieczorek, zamiast pytać, niech przejedzie po moście Brdowskim i popatrzy, co się dzieje w ST3 - praca wre od świtu. Przy nabrzeżach i w dokach Gryfii pełno jednostek. Wystarczy podjechać i zobaczyć. Ale nie, łatwiej krytykować, mając wiedzę pochodzącą od opłacanych hejterów.
2019-09-19 19:10:35
Olek
Bez Jacka Piechoty i Donalda Tuska nie dacie rady odbudować stoczni.
2019-09-19 18:11:50
Myślisz kłamco, że nie pamiętamy?
To towarzysze z SLD zniszczyli Stocznię Szczecińską Porta Holding, a teraz będą ją odbudowywać. Tylko wcześniej trzeba ich wybrać do koryta... won buraki cukrowe plewić, a nie do rządzenia!
2019-09-19 18:07:49
?
Co dinozaury postkomuny , orły nieróbstwa opowiadaja i komu ? Czy 89 letni wybotrcy dadzą Wam mandaty !?
2019-09-19 17:21:57
Kabaret towarzysza Wieczorka.
Panie Wieczorek , dosyć tego kabaretu ! Od ponad 20 lat , zawsze przed wyborami , jakiś polityk-cwaniak wyskakuje z pomysłem odbudowy przemysłu stoczniowego. I ten nieśmiertelny pomysł bilansu otwarcia. A póżniej pańscy koledzy będą opracowywali koncepcję przez kilka lat za dużą kasę do kieszeni. I za 4 lata znowu to samo. Deja Vu. W Gryfii to jest za dużo pańskich towarzyszy w biurze i muszą wytrwać do emerytury. Podobnie z innymi partiami. Niech pan się już nie ośmiesza. Wystarczy.
2019-09-19 16:41:40
Jakub
przy hasłach i wystąpieniach "jedynki" lewicy w Szczecinie, wszystkie trolle padły... z nudów i bezsilności nicości.
2019-09-19 16:35:05