Piątek 07 października 2022r. 
REKLAMA

Rewitalizacja terenów nad Łarpią wciąż za wolno. Do końca września nie zdążą

Data publikacji: 2022-09-22 07:40
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-23 15:17
Rewitalizacja terenów nad Łarpią wciąż za wolno. Do końca września nie zdążą
Zdaniem gminnych urzędników realny termin zakończenia prac związanych z rewitalizacją terenów rekreacyjnych nad Łarpią w Policach to koniec października. Obecnie zaawansowane są w 80 procentach. Fot. Agnieszka Spirydowicz  

Kolejny deklarowany przez wykonawcę termin zakończenia prac związanych z rewitalizacją terenów rekreacyjnych nad Łarpią w Policach najprawdopodobniej nie zostanie dotrzymany. Gminni urzędnicy już przyznają, że dobrze będzie, jak się uda zamknąć tę inwestycję do końca października. 

Jeszcze na poprzedniej sesji Rady Miejskiej w Policach urzędnicy podawali jako realny termin zakończenia tej inwestycji koniec września, tak miał też deklarować wykonawca. Ale w miniony wtorek (20 września) naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego UM w Policach, Krzysztof Kuśnierz, przyznał, że wątpliwe jest jego dotrzymanie, bo roboty posuwają się „w tempie niezadowalającym".

Termin zakończenia tej inwestycji był już kilka razy przekładany. Jak wcześniej informowaliśmy, gmina dała jeszcze jedną szansę dotychczasowemu wykonawcy na dokończenie prac. Wcześniej była gotowa rozwiązać z nim umowę ze względu na zastój na budowie. Jednak m.in. ze względu na zaawansowanie inwestycji i trudną sytuację na rynku budowlanym, odstąpiła od tego zamiaru. Wykonawca wznowił prace i zadeklarował wykonanie ich do końca września.

- Widzimy, że zasób osób, które tam pracują na budowie, jest zbyt mały, i widać, że ten deklarowany termin, do końca września, nie zostanie dotrzymany - poinformował w wtorek radnych naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego UM w Policach.

Zdaniem urzędników realny termin zakończenia prac to koniec października. Obecnie są one zaawansowane w 80 procentach.

Inwestycja ta obejmuje: budowę ścieżki rowerowej w ciągu ul. Goleniowskiej – od placu Chrobrego do Łarpi; budowę ciągu pieszo-rowerowego – wzdłuż całego nabrzeża aż do przystani żeglarskiej przy ul. Konopnickiej; budowę pomostów dla wędkarzy, placów zabaw, placów rekreacyjnych i wypoczynkowych. Do dyspozycji osób odwiedzających to miejsce mają być strefy: relaksu, dziecka, szachistów, aktywności fizycznej. Koszt całej inwestycji to ok. 6,5 miliona złotych. Jest dofinansowana ze środków unijnych. ©℗

(sag)

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

podatnik
2022-09-23 15:04:42
Bo za dużo ludzi królika do podziału i stąd tak kończą się inwestycje.Korupcja,korupcją pogania,każdy nadal wyciąga swoje brudne łapska po równie brudne pieniądze.Przebudowa drogi w Przęsocinie to po prostu szczyt indolencji,partactwa na każdym etapie tej inwestycji.Jak widać nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za to co tam się stało i jak jest prowadzona ta inwestycja.Łarpia analogicznie-skandal.Obie inwestycje już powinny leżeć na biurku prokuratora.
Wocia
2022-09-23 12:44:58
Jakie miasto takie bulwary i ich przebudowa... Tak samo jest z drogą Police-Przęsocin-Szczecin. Grzebią, grzebią i końca nie widać. Kto to projektował? Ślepy był że przepustów pod drogą nie widział?
Paweł
2022-09-23 01:03:55
A czemu pominięto nazwę wykonawcy w artykule? Kto się nie wyrabia w terminie?
No i co z tego?
2022-09-22 19:43:29
Bez paniki.
Emeryt z Polic
2022-09-22 15:31:02
Wykonawca robi jak chce, a urzędnicy gminni to tolerują. To tylko teoria, że prace zostaną zakończone do końca października (nie określono, którego roku). Przecież na placu budowy nic się nie dzieje.
Z okolic
2022-09-22 13:04:59
To tylko gra na zwłokę i klasyczna pozoracja ze strony wykonawcy. UG nie może dłużej tego akceptować i narażać budżet na straty dlatego powinien niezwłocznie rozwiązać umowę i skierować sprawę na drogę sądową i to bez zbędnej zwłoki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA