Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Na ul. Bożeny ostatni etap prac [GALERIA]

Data publikacji: 27 listopada 2023 r. 11:50
Ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2023 r. 21:26
Na ul. Bożeny ostatni etap prac
Wykonawcą inwestycji jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA. Koszt całej przebudowy to ponad 13,5 mln zł brutto. Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie  

Na przebudowywanej ulicy Bożeny w Szczecinie, prowadzącej do Fabryki Wody, jest już nowa nawierzchnia jezdni. Prace budowlane zmierzają ku końcowi.

Drogowcy w ostatnim czasie zajmowali się układaniem nawierzchni nowej jezdni oraz ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Bożeny. Ten etap robót oznacza, że inwestycja zmierza ku końcowi.

- Prace realizowane były etapami, choć nie obyło się bez problemów - opisuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. - Najpierw przygotowane zostało podłoże. Na całej długości ulicy ułożona została podbudowa zasadnicza z kruszywa. Zostało ono wyprofilowane i zagęszczone.

Ten etap prac trwał jednak dłużej, niż to pierwotnie planowano. Awaria rozkładarki zmusiła drogowców do zrealizowania prac przy użyciu koparki. Po kruszywie przyszła kolej na warstwę wiążącą asfaltu. Po jej ułożeniu wykonawca czekał na okienko pogodowe, aby przystąpić do prac przy wykonywaniu warstwy ścieralnej.

- Mieszanka asfaltowa docierała tirami co chwilę na plac budowy, by następnie przy pomocy rozściełacza zostać równomiernie ułożona na całej szerokości jezdni - mówi P. Zieliński. - Co istotne, przed ułożeniem „ściery” podbudowa wykonana z warstwy wiążącej za każdym razem była oczyszczana z zalęgających na niej liści, śmieci czy innego brudu, które to mogłoby mieć negatywny wpływ na jakość zrealizowanych prac. Cały czas kontrolowane było tempo układania masy, jak również jej temperatura. Po ułożeniu mieszanki, do pracy przystąpiły walce, aby ją zagęścić.

Przystąpiono do prac przy wykonywaniu zjazdów na parking Fabryki Wody. Kontynuowane są prace wykończeniowe - montaż opraw oświetleniowych, elementów małej architektury czy zieleni. Wykonane zostanie także oznakowanie pionowe i poziome.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Wocia
2023-11-28 14:40:59
Kolumba jak Kolumba ale co z Dworcową? Po co było ją rozkopywać, skoro nie mogą skończyć Kolumba? I to jeszcze rozkopywać przed zimą, kiedy wiadomo z góry że przez zimę nie będą pracować... to jest dopiero wałek jak stąd do warszewa... Kto i na jakiej podstawie podjął decyzję o zerwaniu nawierzchni z ulicy Dworcowej, mimo braku możliwości dalszej kontynuacji prac i nadchodzącej zimy? Czy ktoś w tym mieście kiedyś poniesie za coś odpowiedzialność? Ktoś inny niż jak zawsze podatnicy?
Wocia
2023-11-28 11:59:50
Oto chichot losu... Najszybciej oddadzą ulice na którą nimt nie czeka i która niewiele, poza funkcją parkingu, zmieni w układzoe drogowym miasta... A Kolumba rozpieprzone jeszcze co najmniej dwa lata...
@Jacek
2023-11-28 11:41:28
"Dziekujemy urzędnikom za wywalanie pieniędzy w błoto" - czy kogoś to jeszcze dziwi? Wszystko za co się biorą urzędnicy kosztuje 10x więcej i wymaga 10x tyle poprawek. Doskonały przykład to ulica nowoszeroka, wybudowanie 900m której, kosztowało ponad 100 milionów złotych. Albo parking na Gumieńcach za 2 miliony. Gdyby te same prace zlecała firma prywatna, to koszt byłby 10 razy niższy a jakość wykonania o niebo wyższa. Ale chyba już się w tym kraju przyzwyczailiśmy do drożyzny i bylejakości
Jacek
2023-11-27 21:19:32
Trud ,szyderczy los wiatr w oczy krew pot i łzy. Prawda jest taka,że to zwykła droga a nie lot na księżyc.Lament rzecznika prasowego miasta ma tlumaczyć lekki poślizg w budowie tego baraku z basenem,który jeszcze nie powstał a już osiada i pęka.Dziekujemy urzędnikom za wywalanie pieniędzy w błoto.
Obserwator
2023-11-27 19:48:16
A co z ul. 1 Maja. Brak chodników, brak parkingu, chociaż jest teren gdzie można go wykonać. Brak oznaczeń poziomych na jezdni. To taka prowizorka jak już coś się robi trzeba to zrobić dobrze, aby tego potem nie poprawiać w nieskończoność i generować niepotrzebne wydatki.
maciej wróżbita
2023-11-27 17:33:15
Ten pas po środku stanie się Parkingiem
królewna ścieżka
2023-11-27 16:00:33
Fajnie że na Bożeny powstaje ścieżka rowerowa, szkoda ze nie da sie do niej dojechać w żaden sposób, bo zarówno 1 maja jak i Emilii Plater, nie mają żadnej infrastruktury rowerowej, zwłaszcza takiej łączącej z centrum.
Klara
2023-11-27 12:52:43
Kiedy wreszcie otwarcie Fabryki Wody? Cały Szczecin na to czeka.
ekspert
2023-11-27 12:03:16
wywalić te ROD

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA