Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kto zaprojektuje kolejny odcinek S6? Otworzyli oferty

Data publikacji: 02 lipca 2019 r. 22:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:44
Kto zaprojektuje kolejny odcinek S6? Otworzyli oferty
 

W szczecińskim oddziale GDDKiA otwarto we wtorek oferty na wykonanie projektu budowlanego dla drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin-Słupsk z podziałem na dwie części.

Fragment drogi ekspresowej S6 od końca obwodnicy Koszalina i Sianowa do początku obwodnicy Słupska będzie miał ponad 46 km długości. W postępowaniu przetargowym na wykonanie projektu budowlanego wraz ze sporządzeniem uzupełniającej dokumentacji związanej z rozpoznaniem podłoża gruntowego oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego został on podzielony na dwa zadania: Koszalin-Sławno (22,8 km) i Sławno-Słupsk (23,4 km).

We wtorek otwarto oferty dla obu zamówień. Termin ich składania, wyznaczony pierwotnie na 23 maja, był kilkakrotnie przekładany.

Główny specjalista w szczecińskim oddziale GDDKiA Mateusz Grzeszczuk poinformował w oficjalnym komunikacie, że chętnych do zaprojektowania fragmentu S6 Koszalin-Sławno jest 14. Natomiast 15 firm chce realizować zadanie dla odcinka Sławno-Słupsk. Większość ubiega się o wykonanie obu części fragmentu S6.

Pierwszą część drogi najtaniej, za kwotę ponad 3,3 mln zł, chce zaprojektować warszawska spółka S.T.I. Najdroższą ofertę złożył Europrojekt Gdańsk. Ten zadanie chce wykonać za ponad 10,3 mln zł. Jego oferta jest także najdroższą złożoną dla drugiej części fragmentu S6. Opiewa na kwotę ponad 10,6 mln zł. Najniższą cenę zaproponowała spółka Mosty Gdańsk. Ta chce projektować za ponad 3,9 mln zł.

Natomiast zamawiający zamierza na realizację zamówienia dla pierwszej części, czyli odcinka Koszalin-Sławno, przeznaczyć 7 mln 620 tys. zł, a dla drugiej części, czyli odcinka Sławno-Słupsk, zarezerwował kwotę 8 mln 340 tys. zł.

Grzeszczuk poinformował, że złożone oferty będą teraz sprawdzane.

Z wybranym wykonawcą lub wykonawcami umowa powinna zostać podpisana w III kwartale 2019 r. Projektant będzie miał 12 miesięcy na opracowanie projektów budowlanych.

To z kolei pozwoli na złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) przed marcem 2021 r., czyli przed upływem okresu ważności uzyskanej w 2010 r. decyzji środowiskowej.

Decyzja ZRID, na mocy której przejęte zostaną nieruchomości pod inwestycję oraz zostaną wypłacone odszkodowania, powinna zostać wydana w II kwartale 2021 r. i wówczas można będzie w połowie roku ogłosić przetarg na budowę trasy S6 od obwodnicy Koszalina i Sianowa do obwodnicy Słupska. Realizacja inwestycji przewidziana jest w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Ogłoszenie 17 kwietnia przetargu na wykonanie projektu było możliwe dzięki zatwierdzeniu przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka programu inwestycyjnego dotyczącego budowy tego odcinka drogi ekspresowej S6, w którym zapewniono blisko 130 mln zł na dokumentację i pozyskanie nieruchomości. Podpisanie aneksu nastąpiło 20 marca podczas wizyty ministra w Słupsku.

(pap)

Graf. GDDKiA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Filon
2019-07-04 09:58:43
Kiedy wreszcie odbudują drugi tor od Wejcherowa do Runowa Pomorskiego, który ukradli Rosjanie w 1946 rok? Może Rosjanie powinni odbudować w ramach odszkodowania które wzięli od Niemców, a nam nie przeazali ani jednej Marki lub uncji złota i jeszcze wamówili całemu cywilizowanemy światu, że w niedzielę rano Polski Rząd zrezygnował z odszkodowania od Niemców.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA