Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Przejście przez Czaplinek i połączenie S6 z drogą gminną

Data publikacji: 21 czerwca 2019 r. 20:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
Przejście przez Czaplinek i połączenie S6 z drogą gminną
 

Dwie inwestycje drogowe będą mogły ruszyć w regionie po wydanych w piątek decyzjach wojewody zachodniopomorskiego. Pierwsza zezwala na rozbudowę przejścia przez Czaplinek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 177. Druga dotyczy projektu i budowy drogi S-6 na odcinku Nowogard-Płoty.

Pierwsza inwestycja, na DW nr 177 będzie polegała na przebudowie 1362 metrów ul. Pławieńskiej w Czaplinku. Ulica stanowi część drogi wojewódzkiej i krzyżuje się z drogą krajową nr 20. Na przebudowywanym odcinku powstanie wyspa pełniąca funkcję azylu na przejeździe pieszo-rowerowym, która spowoduje uspokojenie ruchu na wlocie do Czaplinka. Pas drogowy będzie poszerzony do 6,5 metra wraz z chodnikiem.

- To ważna inwestycja, która nie tylko poprawi komfort życia mieszkańcom Czaplinka, ale także ułatwi podróż kierowcom korzystającym z drogi wojewódzkiej nr 177 i krajowej nr 20 – mówił wojewoda Tomasz Hinc.

W decyzji wojewoda zobowiązał inwestora – Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, do przywrócenia stanu nieruchomości, na terenie których w związku z inwestycją będzie przebiegało uzbrojenie terenu. Jeżeli przywrócenie nieruchomości do stanu poprzedniego nie będzie możliwe, albo spowoduje nadmierne trudności lub koszty, właścicielowi nieruchomości przysługuje odszkodowanie.

Druga inwestycja to budowa odcinka łączącego drogę DD1 wykonywaną w ramach zadania „Projekt i budowa drogi S-6 na odcinku Nowogard-Płoty (koniec obwodnicy m. Nowogard – koniec obwodnicy m. Płoty) z drogą gminną łączącą wieś Wojcieszyn z miastem Nowogard.

Droga, budowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, będzie stanowiła trasę alternatywną dla kierowców pojazdów, które nie będą mogły korzystać z drogi S-6. Ułatwi również komunikację osobom mieszkającym pomiędzy węzłem Nowogard Wschód a Płoty Północ.

(k)

Wizualizacja GDDKiA

Na zdjęciu: nowa droga ma ułatwić komunikację mieszkańcom okolic węzła Płoty Północ. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA