Szczeciński klub sportowy Alkon, jako jeden z nielicznych w grodzie Gryfa, jest wielosekcyjny, a w 2018 roku najwięcej sukcesów osiągnęli reprezentanci sekcji kick boxingu, których pierwszym trenerem jest Artur Cholewa.
W dwóch halach sportowych, w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Unisławy i w Szkole Podstawowej nr 65 w Zdrojach, trenuje blisko 80 kick bokserów, z których 20 regularnie startuje w zawodach. Mateusz Niżejewski w czerwcu zajął III miejsce w Pucharze Świata bestfighter low-kick we włoskiej Rimini, w marcu w Kartuzach wywalczył mistrzostwo Polski seniorów kick light, we wrześniu w Płocku wygrał zawodową walkę w K1, a w październiku w Kartuzach zwyciężył w swej walce w meczu międzypaństwowym Polska – Węgry.
Sebastian Samiła został w kwietniu dwukrotnym mistrzem kraju; w Kaliszu zwyciężył w MP full-contact, a w Legnicy – w MP low-kick. Kacper Remiszewski w październiku we Wrocławiu w Mistrzostwach Służb Mundurowych w wadze do 84 kg zajął I miejsce w semi-contakcie i II lokatę w kick-light.
W październiku w Szczecinie zorganizowany został turniej Polish Fighter Cup 7, w którym dobrze zaprezentowali się zawodnicy Alkonu: w formule full-contact seniorów w wadze do 63,5 kg triumfował Sebastian Samiła; w formule kick-light w wadze do 69 kg złoto zdobył Filip Culepa, a srebro Adam Szczęsny; zaś w formule kick-light w wadze do 89 kg II miejsce przypadło Mariuszowi Zabłockiemu.
W maju w grodzie Gryfa zorganizowane zostały dziecięce zawody, w których młodzi sportowcy spod znaku Alkonu także zaznaczyli swój udział. W tzw. piankowych pałkach chłopców do 12 lat wygrał Damian Koniuto, a w formule kick-light w wadze do 74 kg wśród kadetów starszych III miejsce wywalczył Marcel Kozłowski.
W Płochocinie (za Dobrą) działa sekcja jeździecka Alkonu, której czołową zawodniczką jest Anna Błońska, a niedawno, bo w listopadzie, zajęła II miejsce w regionalnych zawodach.
Kilkunastu badmintonistów Alkonu trenuje zaś na razie amatorsko w hali na Warszewie pod trenerskim okiem Marka Pniewskiego. ©℗
(mij)