Środa, 15 maja 2024 r.

Lekkoatletyka. Złoto i brąz Korony Szczecin w mistrzostwach Europy!

Data publikacji: 22 sierpnia 2023 r. 16:00
Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2023 r. 16:58
W pierwszym biegu eliminacyjnym na 400 metrów Mateusz Borowski (Korona Szczecin) zajął III miejsce. Fot. Ryszard PAKIESER

Mistrzostwa Europy niesłyszących w lekkiej atletyce, które od poniedziałku odbywają się w naszym mieście na stadionie im. Wiesława Maniaka, uroczyście otworzył dyrektor techniczny lekkoatletyki Europejskiej Federacji Sportu Głuchych (European Sport Deaf Organisation) Dietmar Marschner, który do poprowadzenia ceremonii poprosił wojewodę zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, a w sportowej rywalizacji po pierwszym dniu i wtorkowej sesji porannej, Polska ma już 4 medale, a połowę z nich (w tym jedyny złoty krążek) wywalczyły reprezentantki SKSG Korony Szczecin.

Szczególnie medalodajny był bieg na 10 km kobiet, w którym złoty medal z bardzo dobrym czasem 40:58.49 (jak się dowiedzieliśmy, osoby, które nie mówią mają gorszą wydolność, gdyż płuca dostarczają mniej tlenu do organizmu!) wywalczyła Małgorzata Mejka (Korona Szczecin) wyprzedzając Ukrainkę Anastasiję Sydorenko i koleżankę klubową Agatę Kosztowny. Srebrne medale dla biało-czerwonych wywalczyli: w rzucie młotem Monika Kamińska (Mazowsze Warszawa) i w skoku wzwyż Karol Dąbrowski (Spartan Lublin).

Jeśli chodzi o reprezentantów szczecińskiej Korony, to w biegu na 10 km mężczyzn tuż za podium na 4. miejscu uplasował się Tomasz Gawroński. W finale biegu na 400 metrów kobiet 5. miejsce zajęła Sara Plewczyńska. W biegu na 400 metrów mężczyzn Mateusz Borowski był trzeci w eliminacjach, a w finale zajął 6. lokatę. ©℗ (mij)