Czwartek, 23 maja 2024 r. 
REKLAMA

Nie tylko w Mierzynie czekają. Więcej osób bez rachunków

Data publikacji: 14 maja 2024 r. 13:07
Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2024 r. 15:04
Nie tylko w Mierzynie czekają. Więcej osób bez rachunków
Część klientów Enei od kilku miesięcy nie dostaje rachunków i faktur za zużyty prąd, więc obawia się późniejszego skumulowania należnych opłat. Fot. Piotr SIKORA  

Po naszej publikacji pt. „Nie mogą się doprosić o rachunki" odzywają się do nas kolejni Czytelnicy, którzy znaleźli się w podobnej do opisywanej przez nas sytuacji. A przypomnijmy, że chodzi o długotrwały brak rachunków za zużycie prądu. Klienci Enei obawiają się, że w końcu dostaną zaległe, wszystkie naraz. I mogą mieć problem z jednorazowym i terminowym uregulowaniem należności.

- Jestem w podobnej sytuacji, jak opisani przez was mieszkańcy Mierzyna - mówi pani Zuzanna. - A mieszkam w śródmieściu Szczecina. Mamy drugą taryfę i w 2022 roku podpisaliśmy umowę terminową, na dwa lata, żeby zamrozić cenę energii elektrycznej. Ta umowa nam się kończy w maju, w marcu pisałam do Enei i dostałam odpowiedź, że mają jakąś zepsutą domenę, i że jak tylko naprawią, to przyślą rachunek i będzie dwutygodniowy termin zapłaty. A ostatni odczyt mieliśmy w styczniu, powinniśmy mieć co dwa miesiące, do tej pory kolejnego nie było, nie dostaliśmy też należnego rachunku.

Kobieta przyznaje, że jej sąsiedzi mają odczytywane liczniki i rachunki dostają terminowo.

- Dlatego myślę, że problem dotyczy tych,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-05-2024

 

(sag)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zenekk
2024-05-14 16:04:38
Prąd 70 procent do góry, premier podobnie jak kiedyś w przypadku stoczni Gdynia i Szczecin powie, że nic nie może. Ostatnim pomysłem premiera i koalicji POkemon są dopłaty do starych, zdezelowanych aut elektrycznych sprowadzonych z NIemiec. Będziemy złomowiskiem starych aut elektrycznych, starych baterii i nikogo nie będzie stać żeby ładować te auta. Wszystko dla dobra Polaków.
Peter
2024-05-14 14:39:56
Wybrali Donalda i Szymka to niech zapłacą więcej i później za prąd, ogrzewanie na prąd. Przestać narzekać. Dać więcej premierowi podatków, więcej opłat. Drożej dla mas z Mierzyna z domami nowiutkimi ala stodoła bez piwnicy. Śródmieście to nie tylko biedni, ale również apartohostele do wynajęcia na imprezki dla bogatych meneli i ich dzieciaków nastolatków.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA