Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Dzieje się (31.05.2016)

Data publikacji: 31 maja 2016 r. 10:32
Ostatnia aktualizacja: 31 maja 2016 r. 10:35
Dzieje się (31.05.2016)
 

Gryfino

W sobotę 11 czerwca 2016, odbędą się XI Zawody na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury. Początek imprezy o godzinie 10.30. Miejscem imprezy tradycyjnie będzie Grajdołek i las w okolicy Grajdołka (dojście na start ul. Armii Krajowej i dalej ścieżką rowerową).

Wpisowe udziału w imprezie to 2 zł.
Zawody odbywać się będą w czterech kategoriach wiekowych:
TD (dzieci) - urodzeni w 2003 r. i młodsi; zespoły 1-2-osobowe;
TM (młodzież) - urodzeni w latach 2002- 2000; zespoły 1-2-osobowe;
TJ (juniorzy) - urodzeni w latach 1996-1999; zespoły 1-2-osobowe;
RK (trasa rekreacyjna) - dowolna liczba osób w zespole, bez klasyfikacji.

Na zgłoszenia do XI Zawodów na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury organizatorzy czekają do 7 czerwca 2016: TEL. 695 455 771 (Kamilla Gadomska), e-mail: kamilla.gadomska@gmail.com. Więcej na http://www.gdk.com.pl/

fot. Robert STACHNIK

Trzebież, 24 czerwca, godz. 18, Noc Świętojańska

Imprezę na plaży w Trzebieży organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Policach.  Rozpocznie się od wspólnego układania wianków, te następnie wypuszczone będą na Zalew Szczeciński. Plenerowe przedstawienie teatralne  „W tę Świętojańską Noc!” w reż. Aleksandry Słowińskiej zaprezentuje Teatr Elipsa (działający pry  MOK Police) oraz grupa  „Niezalewamy” (z filii ośrodka w Trzebieży). Muzycznie wydarzenie „zilustruje” zespół bębniarski DJEMBE z Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Na koniec zaś, około godz. 21.15 odbędzie się pokaz Teatru Ognia „Piromancja” ze Szczecina. 

Szczecin

Finał Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia oraz plener literacki "Odkryj książkę na nowo", 24 - 26 czewca

25 czerwca "Kurier Szczeciński" po raz piąty przyzna Gryfię, jedyną nagrodę literacką w Polsce przyznawaną tylko kobietom. Finałowa gala odbędzie się w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza. 

Gryfii będzie towarzyszył plener literacki "Odkryj książkę na nowo" w dniach 24-26 czerwca na Jasnych Błoniach zorganizowany przez Szczecińską Agencję Artystyczną oraz Urząd Miasta Szczecin.

Stoiska wydawców znajdą się w hali namiotowej. W ich sąsiedztwie stanie scena, na której odbywać się będą spotkania z autorami, goście Pleneru czytać będą utwory literackie, wystąpią artyści i muzycy. Rodzicom z dziećmi organizatorzy zapewnią dodatkowe atrakcje - animacje literackie i zajęcia literacko-plastyczne. Strefa przed sceną zagwarantuje komfort publiczności uczestniczącej w spotkaniach z autorami i innych punktach programu.

fot. Dariusz GORAJSKI

Podpis: Podczas finału ubiegłorocznej Gryfii Tomasz Kowalczyk, prezes i redaktor naczelny "Kuriera Szczecińskiego", oraz finalistki Gryfii częstowali szczecinian tortem.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA