Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Do żłobka? Może w grudniu

Data publikacji: 24 maja 2016 r. 09:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:03
Do żłobka? Może w grudniu
Sala dla maluchów w żłobku na ul. Niedziałkowskiego w Szczecinie.  

Nie ma miejsc w gryfińskich żłobkach dla dzieci matek, które chcą wrócić do pracy. – Pocieszano mnie, że mój syn na pewno zostanie przyjęty w nowym żłobku. Kiedy? Może w grudniu, bo żłobek dopiero budują! – nie kryje zdenerwowania nasza Czytelniczka.

– Przepraszam, może będę mówiła nieskładnie, ale ponoszą mnie nerwy – w słuchawce głos młodej kobiety. – Urodziłam się w tym mieście, dorastałam, ale nie wiem, jak długo tu zostanę. Mam dwoje dzieci, córka chodzi do szkoły podstawowej, a syn niedługo skończy roczek. Chciałam wrócić do pracy, więc złożyłam wniosek o przyjęcie młodszego dziecka do żłobka. Niestety, okazało się, że nie mam na to szans. Nie dlatego, że nie spełniam jakichś wymogów, ale dlatego, że w Gryfinie nie ma żadnych przyjęć do żłobka! Informująca mnie o tym pani pocieszała, że mój syn na pewno zostanie przyjęty w nowym żłobku. Kiedy? Może w grudniu, bo żłobek dopiero budują!

W Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie w budynku przy ul. Krzywoustego istnieją grupy żłobkowe.


– W tym roku mieliśmy 87 wniosków o przyjęcie do oddziałów żłobkowych, ale nie przyjęliśmy żadnego dziecka, gdyż nie mamy miejsca, ponieważ sześciolatki w większości zostały u nas w przedszkolu, a do szkoły odeszło jedynie 15 dzieci – informuje Jolanta Krzak, dyrektorka placówki.


Mimo że w gminie nie ogłoszono w tym roku naboru do oddziałów żłobkowych, łącznie złożonych zostało ponad sto wniosków o przyjęcie dzieci do tych grup.

Maria Piznal

Fot. Archiwum: Dariusz Gorajski

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 24 maja 2016 roku

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA