Grupa Azoty Police głównym partnerem Pogoni
Piłkarze Pogoni Szczecin w kolejnych sezonach będą prezentowali na koszulkach logo Grupy Azoty Police. – Finansowo nie będzie różnicy, czy Pogoń zajmie siódme, ósme bądź dziewiąte miejsce. Różnice się pojawią, gdy drużyna zapewni sobie awans do europejskich pucharów, a tym samym nas – głównego sponsora – będzie promować w skali międzynarodowej – powiedział prezes Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki.
„Police” światowym centrum chemii
– „Police” są wielką szansą nie tylko dla regionu zachodniopomorskiego, ale dla całej polskiej gospodarki. Mam nadzieję, że jeszcze w tej dekadzie rozpocznie się tutaj wielkie przedsięwzięcie gospodarcze, budowa instalacji PDH, która ma produkować propylen, jeden z najważniejszych surowców w branży chemicznej. Uczyni to z Grupy Azoty Police jedno ze światowych centrów przemysłu chemicznego – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas wizyty w polickiej spółce.
Szczegółowo o PDH
Szczegóły projektu budowy instalacji do produkcji propylenu metodą odwodorniania propanu zaprezentowali przedstawiciele PDH Polska, spółki zależnej od Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA, podczas otwartego spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Przedstawione tam zostały środowiskowe i społeczne aspekty planowanej inwestycji, a także aktualny stan jej zaawansowania.
Kolejne już spotkanie to efekt prowadzonej przez Grupę Azoty Police polityki informacyjnej.
PGNiG dostawcą gazu dla Azotów
Grupa Azoty SA oraz jej spółki zależne, w tym Grupa Azoty Police, zawarły umowy na sprzedaż paliwa gazowego z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA. Umowy dotyczą dostaw gazu od
1 października 2018 roku do 30 września 2020 roku z opcją przedłużenia na kolejne dwa lata. Podpisanie nowych umów z PGNiG jest dla Grupy Azoty gwarancją wieloletniego bezpieczeństwa i ciągłości dostaw jednego z najważniejszych surowców. Skala zużycia gazu czyni Grupę Azoty największym polskim konsumentem gazu ziemnego.
Trzebież wszystkich oczarowała
Ponad dwa tysiące pracowników Grupy Azoty Police z rodzinami wzięło udział w festynie zorganizowanym w Trzebieży z okazji Dnia Chemika. W imprezie licznie uczestniczyli także mieszkańcy Polic i okolicznych miejscowości, niezwiązani zawodowo z zakładami. O tym, że zorganizowanie Dnia Chemika nad Zalewem Szczecińskim było doskonałym pomysłem, świadczą liczne głosy zadowolonych uczestników festynu. Oczarowani tym miejscem byli również wykonawcy, którzy twierdzili, że w tak uroczym otoczeniu zdarza im się występować bardzo rzadko.
„Agroakademia” w Policach
Proces produkcji nawozów, a także praktyczne aspekty nawożenia zdominowały spotkanie szkoleniowe zorganizowane w Grupie Azoty Police w ramach „Agroakademii”. Wzięło w nim udział piętnastu przedstawicieli regionalnych spółki.
„Agroakademie” organizowane są przez Grupę Azoty cyklicznie i w różnych miastach Polski.
– W Policach uczestnicy zostali zapoznani z procesem produkcji nawozów, dowiedzieli się np. z czego wynika ich różna kolorystyka – informuje kierownik działu marketingu Grupy Azoty Police Kornelia Przygoda.
Goście zwiedzili także nową bazę logistyczną polickiej spółki.
(ł)