Rozbita budka telefoniczna straszy na Niebuszewie
Nieustające wybryki rozbisurmanionych wyrostków są prawdziwą plagą Niebuszewa. Na porządku dziennym – wypadki uszkodzenia przewodów elektrycznych, wykręcania bezpieczników, psucia kontaktów, wybijania szyb, niszczenia zamków u drzwi itd. itp.
Szczytem wandalizmu jest zdemolowanie budki telefonicznej na placu przed dworcem przy zbiegu ul. Asnyka i Orzeszkowej. Aparat ulotnił się jak kamfora, a budka z powybijanymi szybami od kilku tygodni straszy przechodniów.
Jak twierdzą mieszkańcy tej nękanej przez chuliganów dzielnicy, przydałyby się jakieś patrole milicyjne, które zaprowadziłyby na ulicach Niebuszewa znowu ład i porządek.
„Kurier Szczeciński” z 28 marca 1962 roku
„Błękitna Maska” na 5-lecie Operetki
Jutro, w czwartek na afisz Państwowej Operetki Szczecińskiej wchodzi głośna na Zachodzie „Błękitna Maska” Freda Raymonda, przygotowana na Jubileusz 5-lecia istnienia teatru muzycznego na Potulickiej.
Przedstawienie, będzie jednocześnie prapremierą melodyjnej operetki Raymonda na scenie polskiej, przygotował gościnnie znany niemiecki reżyser Hans Salomon z Teatru Ludowego w Rostocku. Scenografię opracował Jerzy Kondracki z Filmu Polskiego w Łodzi, choreografem jest Stanisław Miszczyk z Państwowej Opery Warszawskiej, chórmistrzem Zygmunt Rychter, a dyrygentami Edmund Borowski i Józef Talarczyk.
W przedstawieniu „Błękitnej Maski” biorą udział wszyscy soliści naszej operetki na czele z Ireną Brodzińską. W powiększonym zespole baletowym tańczy Zofia Kuleszanka.
„Kurier Szczeciński” z 29 marca 1962 roku
Gumowe „kozaczki” dla pań
Łódź PAP. Znawcy mody lansują „kozaczki” nie tylko do zimowych kożuchów, lecz również na wiosenne roztopy i dżdżyste dni lata. Kolorowe „kozaczki” z gumy o modnie wydłużonych lub też ściętych szpicach rozpoczęły produkować łódzkie zakłady obuwia gumowego. Wytwarza się w kolorze zgniło-zielonym, białym, kakaowym i szarym. Już na II kwartał handel zamówił 50 tys. par.
„Kurier Szczeciński” z 30 marca 1962 roku
359 tys. telewizorów na rynek
Warszawa PAP. Rozwój i coraz większa popularność TV sprawia, że popyt na aparaty telewizyjne rośnie szybciej, niż pierwotnie przewidywano.
Sprawy te dyskutowano ostatnio na kolegium MHW. Ustalono konieczność korekty planu tzn. zwiększenie dostaw. Handel postuluje rozszerzenie transakcji importowych. Już w tym roku dzięki wyższemu importowi i transakcjom wymiennym z ZSRR, CSRS i Węgrami rynek otrzyma 69 tys. zagranicznych telewizorów. Ogółem przeznacza się w tym roku do sprzedaży 359 tys. tych odbiorników.
„Kurier Szczeciński” z 3 kwietnia 1962 roku