Czy port szczeciński otrzyma do obsługi helikoptery?
Tereny portowe Szczecina są bardzo rozległe. Sama tylko odległość pomiędzy Szczecinem i jego avantportem – Świnoujściem – wynosi około 65 km. Toteż należyta obsługa wchodzących i wychodzących statków jest tu problemem skomplikowanym.
Aby temu zaradzić rozważa się już od dłuższego czasu możliwość wykorzystania helikopterów do pracy w porcie. Znalazłyby one szerokie zastosowanie pomagając zarówno rybołówstwu morskiemu, pilotom portowym, jak i służbie etnograficznej.
Przy pomocy helikopterów można by kontrolować znaki wodne, stan zalodzenia Bałtyku i Zalewu Szczecińskiego i wykonywać wiele innych zadań.
Fachowcy są zdania, iż wprowadzenie helikopterów do służby w rozległym porcie szczecińskim wpłynęłoby bardzo wydatnie na usprawnienie jego pracy.
„Kurier Szczeciński” z 22 sierpnia 1957 r.
Buduje się trzy nowe szkoły podstawowe
Zjednoczenie Budownictwa Miejskiego w Szczecinie buduje obecnie 3 nowe szkoły podstawowe.
W śródmieściu budowana jest szkoła przy ul. Felczaka, w Gocławiu przy ul. Pokoju, a w dzielnicy Nad Odrą – przy ul. Dubois.
Tak więc w tym roku budownictwo szkolne „ruszyło z kopyta”. W przyszłym roku dla dziatwy szkolnej będzie około 2000 nowych miejsc.
„Kurier Szczeciński” z 23 sierpnia 1957 r.
Nowe stowarzyszenie – Związek Inwalidów Pracy – rozpoczęło działalność
W Szczecinie powstało niedawno nowe stowarzyszenie – oddział szczeciński Związku Inwalidów Pracy w Polsce. Przed kilkoma dniami oddział ZIP odbył swe pierwsze walne zebranie, podczas którego m.in. postulowano. aby najniższa renta wynosiła 500 zł.
„Kurier Szczeciński” z 23 sierpnia 1957 r.