Hieny cmentarne w Szczecinie
Do niezwykłego chamstwa doszło w dniu 15 maja na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Po pochowaniu zwłok X, na grobie ułożono kopiec z żywych kwiatów i wieńców. W pół godziny później na grobie nie było już ani jednego kwiatu. Złodzieje skradli ok. 200 ciętych tulipanów. Otoczenie grobu było splądrowane.
Należy przypuszczać, że kwiaty te zostały później sprzedane (15-tego były imieniny Zofii) przez podejrzane kwiaciarki, które niejednokrotnie widziano w alei Wojska Polskiego w stanie nietrzeźwym.
Warto, by milicja baczniej obserwowała Cmentarz Centralny, który był już świadkiem niejednego przestępstwa.
„Kurier Szczeciński” z 17 maja 1957 r.
Ogród zoologiczny powstanie w Szczecinie
Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Szczecinie podjęło uchwałę w sprawie wbudowania ogrodu zoologicznego. Budową zwierzyńca kierować będzie powołany w tym celu komitet społeczny.
Ogród zoologiczny powstanie na terenach Lasku Arkońskiego. Znajdują się tutaj już pierwsze okazy zwierząt przekazane przez Pałac Młodzieży w Szczecinie. Dalsze zwierzęta przybywać będą w miarę postępu prac nad budową ZOO.
„Kurier Szczeciński” z 18 maja 1957 r.
Już wykryto ogniska stonki ziemniaczanej
Ciepła, słoneczna pogoda w ostatnich dniach sprawiła, że chrząszcze stonki ziemniaczanej zaczęły opuszczać zimowe kryjówki i rozpoczęły przeloty w poszukiwaniu pożywienia. Chrząszcze tego szkodnika znaleziono w województwie szczecińskim, poznańskim, zielonogórskim, bydgoskim, warszawskim i rzeszowskim.
W związku z tym Ministerstwo Rolnictwa zaleca, aby rolnicy przejrzeli dokładnie tereny, na których w roku ubiegłym znajdowały się ogniska stonki ziemniaczanej, jak również pole, gdzie powschodziły już wczesne ziemniaki, na których mogą żerować chrząszcze.
„Kurier Szczeciński” z 18 maja 1957 r.
Towary atrakcyjne będą sprzedawane po południu
Po ukazaniu się rozporządzeni Ministra Handlu Wewnętrznego o anulowaniu sprzedaży atrakcyjnych towarów na talony i listy imienne, Wojewódzki Wydział Handlu w Szczecinie wydał szczegółową instrukcję dla swoich pracowników.
Zabrania ona m.in. sprzedawcom przyjmowania pieniędzy zamiast atrakcyjnych towarów.
Towary te mają być obecnie sprzedawane po południu, a więc w porze dogodnej dla pracujących.
Przed rozpoczęciem sprzedaży, jak zaleca instrukcja, towar powinien być umieszczony w oknie wystawowym, a po zakończeniu sprzedaży wyjęty z okna.
Jeżeli polecenia te będą ściśle przestrzegane, niewątpliwie zaoszczędzi się klientom wiele wiele nerwów i czasu.
„Kurier Szczeciński” z 21 maja 1957 r.