Oszczędzamy światło
Na jesieni trzeba się wystrzegać nadmiernego zużycia prądu, bo w przeciwnym wypadku światło gaśnie. Szkoda, że zapomina o tym Państwowe Liceum Pedagogiczne przy ul. Wielkopolskiej, pozostawiając nie pogaszone światła w salach wykładowych na całą noc.
„Kurier Szczeciński” z 15 października 1957 r.
60-tysięczną tonę superfosfatu wyprodukuje niebawem załoga Szczecińskich Zakładów Nawozów Fosforowych
Załoga SZNF dostarczy rolnikom w tych dniach 60-tysięczną tonę wyprodukowanego w br. nawozu sztucznego. Z bocznicy kolejowej zakładów odchodzi dziennie przeciętnie 28, a czasem 30 wagonów kolejowych granulowanego superfosfatu.
Jedną z głównych przyczyn sprawnego przebiegu produkcji w ostatnim kwartale było zdyscyplinowanie załogi. Jest to jedno z poważniejszych osiągnięć rady robotniczej tego zakładu, która zdołała zmniejszyć znacznie wypadki bumelanctwa i absencji. Nieliczne już w SZNF przejawy lekceważącego stosunku do spełnianych obowiązków wykazują czasem młodzi pracownicy.
Wyniki uzyskane przez załogę „Superfosfatu” w ciągu minionych 3 kwartałów br. dają gwarancję uzyskania 13 pensji. Przebieg dalszej produkcji zdecyduje czy to 13 wynagrodzenie równać się będzie rzeczywiście pełnej, jednomiesięcznej pensji.
„Kurier Szczeciński” z 16 października 1957 r.
„Możliwości lotów międzyplanetarnych”
Uwzględniając życzenia wielu zainteresowanych problematyką sztucznego satelity Ziemi, Wojewódzki Ośrodek Propagandy Partyjnej zaprosił mgr. Tadeusza Rewaja do wygłoszenia odczytu „Możliwości lotów międzyplanetarnych”.
Odczyt wygłoszony zostanie w dniu 17 bm. o g. 18 w klubie Wojewódzkiego Ośrodka Propagandy Partyjnej przy al. Wojska Polskiego 65. Wstęp wolny.
„Kurier Szczeciński” z 16 października 1957 r.
20 samochodów dla CSR przywiezie m/s „Odra”
Dziś do portu szczecińskiego wchodzi liniowiec Polskiej Żeglugi Morskiej m/s „Odra”, który na swym pokładzie przywiezie z Londynu dla Czechosłowacji 20 samochodów.
W kołach zainteresowanych podkreśla się, że fakt ten oznacza powrót masy tranzytowej CSR do portu szczecińskiego.
„Kurier Szczeciński” z 18 października 1957 r.
Konferencja naukowa w Szczecinie
Dziś o godz. 10 w sali konferencyjnej KW PZPR rozpocznie się konferencja naukowa poświęcona wpływowi Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej na ruch robotniczy Pomorza Zachodniego.
Konferencję szczecińską organizuje Zakład Historii Pomorza, Instytut Historii PAN, wspólnie ze Szkołą Nauk Ekonomiczno-Społecznych przy KW PZPR.
Słowo wstępne wygłosi sekretarz KW PZPR – Jerzy Krygier, referaty – mgr Bogdan Dopierała i dr Claus Schreiner (NRD).
„Kurier Szczeciński” z 18 października 1957 r.