Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Żelechowa. Kanaliza do wymiany

Data publikacji: 13 sierpnia 2017 r. 06:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:46
Żelechowa. Kanaliza do wymiany
 

Trwają prace przy budowie nowej sieci kanalizacji sanitarnej w willowej części Żelechowej. Szczeciński Zakład Wodociągów i Kanalizacji prowadzi własnie inwestycję na ulicach Kormoranów i Piaskowej.

Jak informuje Piotr Dykiert, rzecznik prasowy spółki, jest ona częścią większego realizowanego teraz projektu pn. „Czysta Odra w Szczecinie”, współfinansowanego ze środków funduszy Unii Europejskiej. Koszt tego zadania to 2,4 mln zł netto. Wykonawcą robót na zlecenie ZWiK jest Przedsiębiorstwo Usługowe STARKAN Pardus Marcin ze Stargardu.

Zakres prac obejmuje wymianę starych odcinków sieci, ale też częściowo budowę nowych - na całej długości ulicy Kormoranów i na całej ulicy Piaskowej. Łączna długość wymienianej sieci to ok. 1,7 km kanalizacji sanitarnej. W tej chwili plac robót to odcinek ulicy Kormoranów od ul. Kruczej do ul. Łącznej, wcześniejsze odcinki ul. Kormoranów były przebudowywane ok. 3 lat temu.

- Dzięki obecnym działaniom cała ul. Kormoranów będzie miała nową sieć. Podobnie jest na ul. Piaskowej, gdzie w całości sieć obecnie jest przebudowywana.

Roboty powinny zakończyć się jesienią tego roku, a wraz z nimi utrudnienia w ruchu i dojeździe do okolicznych domów. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

NZ: Roboty przy wymianie i budowie nowych odcinków kanalizacji sanitarnej na ul. Kormoranów na Żelechowej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tersa
2017-09-11 18:33:20
Niech wkoncu ktos zainteresuje sie ulica Goscislawa przy Grzyminskiej na Zelechowie Ja mieszkam tu od 1959r i nic tu nigdy nie bylo robione po za tym ze pobudowano w kolo nowe bloki a my mieszkamy jak w slamsach nawet nie mamy podjazdu pod posesje23 budujac nowe bloki zrobiono podjazd prowizorke i tak zostalo nie daj boze jakiegos nieszczesci--POZAR to nawet watpie zeby straz podjechala. Czujemy sie mieszkancami gorszej kategori fakt nie mieszka tu zaden posel albo radny ale my tez chcielibysmy aby sie ktos nami zainteresowal my tez placimy podatki .Jesli ktos to przeczyta to zapraszam na maly obchod po tej zapomnianej przez ZBILK i URZAD MIASTA ulicy dawniej bylo tu cicho i spokojnie a teraz ruch aut jak na Marszalkowskiej zapadajaca sie ulica i chodniki.POMOCY
teresa
2017-09-11 18:11:21
A kiedy w koncu ktos sie zainteresuje ulica Goscislawa na Zelechowie przy GrzyminskiejMieszkam tu od 1959roku jeszcze tu nic nie bylo robione poza tym zeterenzostaly w kolo zabrane pobudowano nowe bloki a my zyjemy jak w slamsach smrod z kanaliz chodniki sie za padaja od ruchu pojazdow nie mamy wogule porzadnego wiazdu pod brame nawet jak niedaj boze doszlo by do pozaru to nawt straz nie wiedzie Ani miasto ani ZBILK nami sie nie interesuje czy my jestesmy jacys gorsi to juz na Solczynie duzo sie zmienilo gdzie cale zycie uznawane lylo za gorsza dzielnice Fakt nie mieszka tu zaden radny albo ktos z urzedu.Jesli ktos moze to przeczyta to zapraszam na odwiedzenie tej ulicy my tutaj mieszkajacy tez placimy podatki itez chcielibysmy mieszkac godnych warunkach.POZDRAWIAM
Elżbieta
2017-08-16 12:33:58
Na ulicy ktancowej ciągle są zalewane piwnice ogrody i ulica 3 kanały nie odbierają deszczowkiz kanalow wyleaja sie fekia smrof brudna woda w ohrodach zalrwa fontanna jak wodospad plynie pod domu az podskrzetuskiego zaleje po ulewach może ktoś się zainteresuje tym problemem początku ul ktancowej
ja też tu mieszkam na Kormoranów
2017-08-14 07:09:24
Potwierdzam, Sajgon, a to dopiero początek robót. Panie Prezydencie i jego służby, Panie Prezesie ZWiK Gil i jego służby - do kontroli i do roboty. Co najmniej na trzydzieści-sześćdziesiąt dni będziemy etapami pozbawiani prawa do garażu; zmuszeniu do targania siatek z jedzeniem, stawiania samochodów byle gdzie i byle jak, A o Remondis , Pogotowiu, i innych firmach usługowych (np. kurierskich) już nie wspomnę. Ulica Kormoranów od ul. Kruczej do Łącznej to kilka długich ślepych zaułków (Kormoranów od 75 do chyb 93 oraz ul. Perkoza dwa zaułki, Kukułeczki, itp) z setkami mieszkańców, nieczęsto już w schorowanych, w podeszłym wieku. Litości. Zróbcie coś porządnie, póki czas. Kormoranów to nie ulica Piaskowa.
Andrzej
2017-08-13 19:58:48
Szkoda ,że dziennikarz nie pofatygował się i zapytał mieszkańców , którzy co dzień widzą i słyszą ,a przerażenie rośnie z dnia na dzień. Myśleliśmy ,że są nagrywane dalsze odcinki "Alternatywy 4". Są i zalane mieszkania , zniszczone krawężniki, ,które podobno nie będą wymieniane ,wielokrotne rozkopywanie i zakopywanie bo ... nie trafiono w rurę /4 razy!!!!/ etc. Żadnego nadzoru ze strony miasta. Przekleństwa pracowników niosą się po całym osiedlu. Nie było nawet dojść do domów , nie mówiąc o dojazdach. AMATORKA ZA GRUBĄ KASĘ!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA