piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Elektryczne dla wodociągów

Elektryczne dla wodociągów

Elektryczne dla wodociągów
Data publikacji: 2017-06-12 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:23
Wywietleń: 1462 268549

W tym roku Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie nabędzie dwa samochody elektryczne wraz ze stacjami ładowania akumulatorów. Zakup będzie dotowany ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Obie strony podpisały umowę na ten cel.

- Szczecińskie wodociągi od lat szukają rozwiązań służących ochronie środowiska i skutecznie je wdrażają - informuje Piotr Dykiert ze ZWiK. -  Wielokrotnie informowaliśmy już o produkcji energii elektrycznej ze słońca czy też z biogazu powstającego w procesie oczyszczania ścieków. Tym razem spółka zdecydowała się na zakup samochodów osobowych z napędem elektrycznym - wraz z niezbędnymi stacjami ładowania akumulatorów.

Pojazdy mają trafić do ZWiK jesienią. Wykorzystywane będą przez pracowników do celów służbowych, z ich pomocą dokonywane będą przede wszystkim radiowe odczyty wodomierzy.

- W wyniku zakupu osiągnięty zostanie efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia emisji dwutlenku węgla - dodaje Piotr Dykiert.

Dostawcę samochodów spółka wybierze w drodze przetargu. Zakup pojazdów elektrycznych dofinansowany będzie przez WFOŚiGW w Szczecinie.

(as)
Na zdjęciu:
ZWiK nabędzie dwa samochody elektryczne.

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

@mieszkaniec +@potulicka
100% racji. A zacząć należy od likwidacji parkingu dla urzędników magistrackich.
2017-06-12 17:16:21
mieszkaniec
Proponował bym szczecińskim wodociągom, które są zakładem komunalnym, a nie komercyjnym skupić się na poszukiwaniu sposobów obniżki horrendalnych cen wody (+ścieki) dla mieszkańców, a nie na wydawaniu kolejnych setek tysięcy na idiotyczne fanaberie. Przy okazji może pan rzecznik poinformuje nas o ekonomicznej stronie "produkcji" energii elektrycznej ze słońca i wpływie tej innowacji na cenę wody dla mieszkańców Szczecina.
2017-06-12 13:52:33
potulicka
Wszyscy się dziwimy że nie ma protestów w Szczecinie przeciw niegospodarności urzędników ? Mieszkańcy powinni naciskać na urzędników od wojewody w dół aby wprowadzić w życie Szczecina hasło "Urzędnicy na rowery " To urzędnicy powinni korzystać jak najwięcej z komunikacji rowerowej jak i też z komunikacji miejskiej( tramwaje, autobusy). Tyle było huku na temat wypożyczalni rowerów, dlaczego jest cisza na temat hasła "URZĘDNICY NA ROWERY " ?
2017-06-12 10:30:36
Alek
Kiedy zobaczymy pracowników ZWiK na rowerach ? Dlaczego nie szanują naszych pieniędzy.
2017-06-12 09:59:12
zen
Ja uważam że pracownicy ZWiK powinni wreszcie przesiąść się na rowery.Po co im rozbijać się samochodami ? Rowery sa ekologiczne i bardzo tanie w eksploatacji !
2017-06-12 09:51:08
obywatel szczecina
Dlaczego nie podają ceny samochodów elektrycznych ? Boją się ? A jaki będzie koszt eksploatacji tych samochodów ? I kto będzie płacił za serwis tych samochodów ?
2017-06-12 09:42:25
a
Jak już, to ZWiK powinien kupić auta na wodór ;/
2017-06-12 09:20:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy