środa, 18 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dostaliśmy ponad 72 miliony

Dostaliśmy ponad 72 miliony

Dostaliśmy ponad 72 miliony
Data publikacji: 2017-03-16 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:31
Wywietleń: 4634 224111

72,8 miliona złotych - tyle pieniędzy na inwestycje drogowe Szczecin otrzyma ze środków unijnych w programie "Infrastruktura i środowisko" Ministerstwa Rozwoju. Dzięki nim miasto przebuduje skrzyżowanie ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową. Pełna nazwa inwestycji: "Przebudowa ciągów komunikacyjnych DK nr 31 w Szczecinie - rozbudowa skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową z odcinkiem drogi w kierunku autostrady A6". Prace mają zakończyć się w 2019 roku.

 - Bardzo się cieszymy, że te środki zostały alokowane dla Szczecina i że mieszkańcy Szczecina i goście, którzy do nas przyjeżdżają, już niedługo będą mogli z tej nowoczesnej, bardzo dobrze zaprojektowanej infrastruktury korzystać - powiedział Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodniopomorski. - Nie działoby się to, gdyby nie partnerska, życzliwa, pełna współpraca ze strony miasta i prezydenta Krzystka, za co jestem wdzięczny i za co dziękuję. Wniosek aplikacyjny, który był pierwotnie przez miasto przygotowany, nie uzyskał akceptacji finansowania w ramach tzw. pierwszego konkursu. Pod koniec zeszłego roku ministerstwo rozwoju zwiększylo alokację o 2,5 miliarda złotych, dzięki temu nasza propozycja uzyskała akceptację.

Inwestycja w Szczecinie znalazła się wśród 10 dużych projektów, których listę ogłosiło ministerstwo

- Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Miasta zawnioskowały o zdecydowanie większą kwotę niż ta, którą pierwotnie dla nich przeznaczyliśmy. Dlatego przesunęliśmy środki w programie, dzięki czemu 9 miast dostanie dodatkowo łącznie 1,2 mld zł unijnego wsparcia na inwestycje – poinformował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Całkowity koszt prac w Szczecinie to 85,6 miliona złotych. Do środków unijnych swoje pieniądze dorzuci miasto.

- W jakiejś mierze spodziewaliśmy się tej decyzji, ale nie spodziewaliśmy się jej tak szybko - przyznał Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina ds. inwestycji. - W tym roku ogłosimy przetarg na wykonawcę a także wyłonimy go. W przyszłym rozpocznie się realizacja. Ta inwestycja dotyczy nie tylko węzła Granitowa, lecz również demontażu mostu północnego i budowę nowego mostu.

- Szczecin i zachodniopomorskie mają mocną pozycję w obecnym rządzie - powiedział Krzysztof Zaremba, poseł PiS.

- To jest kolejny dopływ pieniędzy za rządów Prawa i Sprawiedliwości - podjął wątek Leszek Dobrzyński, poseł PiS.

Dodał, że podkreśla to, ponieważ ma w pamięci konferencję PO sprzed kilkunastu miesięcy, podczas której politycy opozycji powątpiewali, czy Szczecin ma jakieś korzyści z pracy parlamentarzystów PiS-u. ©℗

(as)

Komentarze

@wert
Już wcześniej płynęło dofinansowanie z funduszy unijnych do Polski, ale jakoś nie trafiało do dużych inwestycji na Pomorzu Zachodnim. Wyjaśnisz nam dlaczego POwski pajacyku?
2017-03-17 14:43:27
wert
To nie wasza zasługa pisowskie pajacyki tylko Unii Europejskiej
2017-03-17 08:57:24
ckm
estakady ani ronda już nie będzie?
2017-03-16 22:10:59
Gandalf
A gdzie obwodnica Szczecina? Jeździć, tratować i niczym się nie przejmować! Brawo Ja!
2017-03-16 21:23:03
@Gość
Nie, nie dało, bo miasto wystarczająco dużo straciło przez rządy POstkomunitów. Od rozwalenia stoczni do podpisywania umów z rządem (śmiechu warte!). Teraz trzeba docenić opcję, która śmiało inwestuje w jak do tej pory pełen POstkomunizmu Szczecin.
2017-03-16 18:20:38
SromotnikBezwstydny
Gdyby jeszcze marszałek dorzucił coś, trochę kredytów, może jakieś sponsoring czy wypust obligacji i zrobić raz i dobrze dwupasmową Autostradę Poznańską z dwupoziomowym skrzyżowaniem NAD ul.Granitową i łącznikiem do A6. Byłaby to inwestycja na miarę XXI wieku. Muszą się też znależć pieniądze na dwupasmową ulicę do Zdrojów.
2017-03-16 18:12:30
bajubaju
I co z tego, skoro dokładnie widać na tej wizualizacji dwa wąskie gardła, czyli zwężenia w stronę Prawobrzeża i Gryfina. To samo, co obecnie dzieje się na ul. Chopina.
2017-03-16 17:09:12
Wyborca z prowincji
Patrząc realnie coś się zaczyna dziać! Pożyjemy, zobaczymy, laurki wystawimy.
2017-03-16 14:57:27
Gość
I znowu gorący polityczny kartofel. nie dało się bez tego podać info?
2017-03-16 14:43:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie