poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Nauka > Z astronomią w Zalesiu

Z astronomią w Zalesiu

Z astronomią w Zalesiu
Data publikacji: 2015-12-10 23:53
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-10 23:53
Wywietleń: 5735 48522

Zajęcia dla dzieci, ciekawe wykłady i prezentacje oraz okazja do obserwacji jednym z największych teleskopów amatorskich w Polsce. To wszystko podczas kolejnego ze spotkań organizowanych przez szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii wspólnie z Transgranicznym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Temat przewodni: "Egzoplanety-kosmiczne zoo", czyli planety pozasłoneczne. 

Jak zapowiadają organizatorzy, w sobotnie popołudnie i wieczór (12 bm.) atrakcji dla pasjonatów astronomii niezależnie od wieku i tym razem nie zabraknie. Szykują warsztaty plastyczne dla najmłodszych, zabawy grawitacją z wykorzystaniem aplikacji Universe Sandbox. Będą też wykłady o najciekawszych planetach pozasłonecznych i sposobach ich wykrywania, zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorskich. Wstęp na warsztaty płatny 5 zł/osoba.

Gość specjalny prof. Ewa Szuszkiewicz wygłosi prelekcję o astrobiologii pt.„ W poszukiwaniu nadających się do zamieszkania planet”. Będzie można też wysłuchać wykładów Marcina Biskupskiego („Budujemy własny układ planetarny” - interaktywna prezentacja), Tadeusza Smeli nt. „Metod poszukiwań planet pozasłoczecznych i osiągnięć polskich naukowców” i Radosława Iżaka pt. „Najciekawsze odkryte dotąd planety pozasłoneczne”

Po prezentacjach prowadzone będą obserwacje, m.in. przez jeden z największych amatorskich teleskopów w Polsce - Sowa. Jeśli warunki pogodowe pozwolą będzie okazja, by podziwiać najciekawsze obiekty zimowego nieba, np. Wielką Mgławicę w Orionie czy Galaktykę Andromedy.

Miejsce: Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu (dojazd ze Szczecina drogą nr 115 przez Głębokie, Pilchowo, Tanowo w kierunku na Dobieszczyn). Kiedy? Sobota, 12 grudnia, od godz. 16. ©℗

(MIR)

Fot.: Dariusz GORAJSKI 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie