Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Kanalizowanie Golęcina

Data publikacji: 08 marca 2016 r. 13:41
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Kanalizowanie Golęcina
Fot. Mirosław Winconek  

Na części ulic Golęcina trwają wciąż roboty przy budowie nowej kanalizacji sanitarnej. Na niektórych, jak na ul. Świętojańskiej zakończą się one jeszcze w tym tygodniu, a na ulicach Narciarskiej i Pokoju przed Wielkanocą. To część większej inwestycji realizowanej w tym rejonie miasta od początku grudnia ub.r. na zlecenie szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

- Będą nadal najróżniejsze utrudnienia dla kierowców i pieszych: czasowe zamknięcia, brak dojazdu do posesji, brak przejścia itd. itp. Oczywiście wykonawca minimalizuje te utrudnienia i tragedii nie będzie. Do świąt prace skończą się i w połowie tego tygodnia na ul. Świętojańskiej już śladu po nich nie będzie. Przybyło tam ok. 530 mb kanalizacji kamionkowej o średnicy 200 mm. Już podobne prace trwają na ul. Pokoju tam przybędzie ponad 300 mb. nowej instalacji - wyjaśnia Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWiK.

Do połowy tego tygodnia na odcinku ul. Świętojańskiej od ul. Paproci do ul. Białogórskiej powinny zakończyć się prace przy porządkowaniu i asfaltowaniu jezdni. Czasowo, bo droga jest kręta i wąska, a teraz dodatkowo porusza się po niej ciężki sprzęt budowlany, obowiązują tam zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h. W ciągu dwóch najbliższych tygodni mają też zakończyć się roboty kanalizacyjne na odcinku ul. Pokoju od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ulicami Grochową i Strzałowską. Jak informuje Adam Wszołek, przedstawicieli spółki Linter z małopolskiego Wolbromia, wykonawcy inwestycji, na tej ostatniej prace prowadzone będą do połowy kwietnia. Z końcem marca robotnicy przeniosą się również na ul. Marzanny.

Łączny koszt inwestycji w tym rejonie Golęcina to prawie 6 mln zł. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mariner
2016-03-09 08:28:43
Moze Pan Redaktor zainteresuje sie podobna inwestycja na Warszewie w rejonie ulicy Sarniej ktora powinnazakonczyc sie w sierpniu ubieglego roku a konca nie widac. Inwestycja slynna na cala Polske boprzy okazjiudalo sie uszkodzic slup wysokiego napiecia.
Obserwator
2016-03-08 19:02:20
Swiete slowa!!! Plakat.Pozdr! Obserwator
Plakat
2016-03-08 14:43:06
Północna część naszego miasta, tak strasznie przez lata zaniedbywana nareszcie zaczyna odżywać, to pierwsze kroki, ale jak ważne. Uważam, że w niedługim czasie to będą najdroższe rejony pod budownictwo, choćby ze względu na bliskość Odry. Wszędzie w europie takie miejsca nad wodą są poszukiwane i doceniane.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA