piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kanalizowanie Golęcina

Kanalizowanie Golęcina

Kanalizowanie Golęcina
Data publikacji: 2016-03-08 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1759 122675

Na części ulic Golęcina trwają wciąż roboty przy budowie nowej kanalizacji sanitarnej. Na niektórych, jak na ul. Świętojańskiej zakończą się one jeszcze w tym tygodniu, a na ulicach Narciarskiej i Pokoju przed Wielkanocą. To część większej inwestycji realizowanej w tym rejonie miasta od początku grudnia ub.r. na zlecenie szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

- Będą nadal najróżniejsze utrudnienia dla kierowców i pieszych: czasowe zamknięcia, brak dojazdu do posesji, brak przejścia itd. itp. Oczywiście wykonawca minimalizuje te utrudnienia i tragedii nie będzie. Do świąt prace skończą się i w połowie tego tygodnia na ul. Świętojańskiej już śladu po nich nie będzie. Przybyło tam ok. 530 mb kanalizacji kamionkowej o średnicy 200 mm. Już podobne prace trwają na ul. Pokoju tam przybędzie ponad 300 mb. nowej instalacji - wyjaśnia Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWiK.

Do połowy tego tygodnia na odcinku ul. Świętojańskiej od ul. Paproci do ul. Białogórskiej powinny zakończyć się prace przy porządkowaniu i asfaltowaniu jezdni. Czasowo, bo droga jest kręta i wąska, a teraz dodatkowo porusza się po niej ciężki sprzęt budowlany, obowiązują tam zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h. W ciągu dwóch najbliższych tygodni mają też zakończyć się roboty kanalizacyjne na odcinku ul. Pokoju od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ulicami Grochową i Strzałowską. Jak informuje Adam Wszołek, przedstawicieli spółki Linter z małopolskiego Wolbromia, wykonawcy inwestycji, na tej ostatniej prace prowadzone będą do połowy kwietnia. Z końcem marca robotnicy przeniosą się również na ul. Marzanny.

Łączny koszt inwestycji w tym rejonie Golęcina to prawie 6 mln zł. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Kanalizowanie Golęcina Kanalizowanie Golęcina Kanalizowanie Golęcina Kanalizowanie Golęcina

Komentarze

Mariner
Moze Pan Redaktor zainteresuje sie podobna inwestycja na Warszewie w rejonie ulicy Sarniej ktora powinnazakonczyc sie w sierpniu ubieglego roku a konca nie widac. Inwestycja slynna na cala Polske boprzy okazjiudalo sie uszkodzic slup wysokiego napiecia.
2016-03-09 08:28:43
Obserwator
Swiete slowa!!! Plakat.Pozdr! Obserwator
2016-03-08 19:02:20
Plakat
Północna część naszego miasta, tak strasznie przez lata zaniedbywana nareszcie zaczyna odżywać, to pierwsze kroki, ale jak ważne. Uważam, że w niedługim czasie to będą najdroższe rejony pod budownictwo, choćby ze względu na bliskość Odry. Wszędzie w europie takie miejsca nad wodą są poszukiwane i doceniane.
2016-03-08 14:43:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie