sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > W ul. Kwiatowej roboty sierpniowe

W ul. Kwiatowej roboty sierpniowe

W ul. Kwiatowej roboty sierpniowe
Data publikacji: 2017-08-12 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:46
Wywietleń: 1762 287860

Na ulicy Kwiatowej na szczecińskich Gumieńcach roboty przy przebudowie nabrały większego tempa. Na fragmencie ulicy, gdzie do niedawna był zielony pas nieużytków od ul. Brodnickiej wzdłuż torowiska tramwajów do najwęższego miejsca, po wyznaczonym krawężnikami i utwardzonym jednym pasie nowej jezdni kursują teraz miejskie autobusy. Możliwy jest nim też dojazd do okolicznych posesji.

Do finału tej inwestycji drogowej jednak jeszcze daleko. Na drugim odcinku nowego pasa jezdni i pobocza od strony pobliskich bloków trwają roboty brukarskie przy układaniu nowych nawierzchni, w tym chodników i nowych miejsc do parkowania.

Do wykonania jest nadal fragment nowej drogi w najwęższym fragmencie kamienistej i wyboistej ul. Kwiatowej od strony skrzyżowania z ul. Okulickiego. Przed drogowcami wciąż także roboty w obrębie placu z dotychczasową prowizoryczną pętlą dla autobusów, gdzie również do tej pory funkcjonuje po sąsiedzku postój taksówek. Podobnie jak w części ulicy na całej szerokości od strony skrzyżowania z ul. Ku Słońcu. 

Przypomnijmy, że ZDiTM zlecił to zadanie spółce Elbud Jarosław Sajewicz, Elżbieta Tomasiak za 3,88 mln zł, przy zadeklarowanej rękojmi sześciu lat na wykonane roboty i gotowości zapłaty po 0,7 proc. kwoty ofertowej wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia w realizacji zlecenia. I zgodnie z umową, dał sześć miesięcy na zakończenie prac od dnia jej podpisania. ZDiTM przekazał wykonawcy plac budowy 12 czerwca.

Na całej długości ul. Kwiatowej (327,54 m) – od ul. Ku Słońcu do rejonu skrzyżowania z ulicami Różaną i Leopolda Okulickiego – ma być przebudowana jezdnia z wyniesieniami w nawierzchni spowalniającymi ruch. Powstanie tam małe rondo – na wysokości skrzyżowania z ul. Brodnicką – z przejezdną wyspą środkową o średnicy 14 metrów. Zbudowane zostaną dwa pasy ruchu szerokości po 3 m każdy. Do tego nowe chodniki, miejsca postojowe, zatoki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie.

Drogowcy mają zlikwidować kolizje z instalacjami infrastruktury podziemnej, w tym sieciami energetyczną i telekomunikacyjną. Przewidziane są w tym rejonie wycinki drzew i krzewów oraz nowe nasadzenia, a do tego montaż nowych wiat przystankowych, ławek, barierek ochronnych, koszy na odpady, pali separacyjnych, stojaków rowerowych, krat i ogrodzeń drzew.

Po przebudowie ul. Kwiatowa ma być ulicą o ruchu uspokojonym, z dopuszczalną prędkością 30 km/h. Przejścia dla pieszych, perony dla autobusów i dojścia do przejść mają być dostosowane do poruszania się po nich bezpiecznie osób niedowidzących. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

W ul. Kwiatowej roboty sierpniowe W ul. Kwiatowej roboty sierpniowe W ul. Kwiatowej roboty sierpniowe W ul. Kwiatowej roboty sierpniowe W ul. Kwiatowej roboty sierpniowe W ul. Kwiatowej roboty sierpniowe W ul. Kwiatowej roboty sierpniowe W ul. Kwiatowej roboty sierpniowe

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie