Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Wodne wycieczki po Szczecinie i okolicy

Data publikacji: 13 czerwca 2022 r. 18:38
Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2022 r. 18:38
Wodne wycieczki po Szczecinie i okolicy
Rejsy statkami białej floty to niewątpliwa atrakcja Szczecina Fot. Ryszard PAKIESER  

Dla mieszkańców i turystów oglądanie Szczecina od strony wody jest dużą atrakcją. Latem z rejsów statkami wycieczkowymi korzystają zarówno grupy zorganizowane, jak i indywidualni pasażerowie. Do armatorów, których jednostki pływają od wczesnej wiosny do późnej jesieni, w okresie wakacyjnym dołączają firmy z ofertą sezonową. Jest więc w czym wybierać.

Unity Line (spółka z grupy Polskiej Żeglugi Morskiej) jest armatorem nie tylko promów morskich, ale też statków białej floty. Bliźniacze jednostki pasażerskie „Odra Queen" i „Peene Queen" od lat oferują wodne wycieczki po Odrze, kanałach portowych, jeziorze Dąbie i Zalewie Szczecińskim. Pierwsze rejsy odbyły się już w marcu i kwietniu, a teraz statki, cumujące przy bulwarze Chrobrego, wypływają coraz częściej.

Są to nie tylko regularne wycieczki po szczecińskim porcie, które pozwalają zobaczyć miasto z innej perspektywy: w trakcie podróży można podziwiać tajemnicze zakątki portowe, pomniki historii i malownicze widoki bogatej przyrody. To również tematyczne wyprawy z przewodnikiem i różnymi niespodziankami, weekendowe rejsy do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-06-2022

 

Autor: (ek)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA