Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

Trzeci etap Trasy Północnej. Arteria w szczerym polu

Data publikacji: 25 maja 2021 r. 18:37
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2021 r. 18:37
Trzeci etap Trasy Północnej. Arteria w szczerym polu
Dziś Trasa Północna kończy się w szczerym polu na wysokości skrzyżowania obecnej dwujezdniowej ul. prof. Jana Królewskiego z przebudowaną również ul. Łączną. Fot. Mirosław WINCONEK  

Miasto Szczecin ogłosiło przetarg na aktualizację dokumentacji projektowo-kosztorysowej III etapu Trasy Północnej. To inwestycja, która ma być dopełnieniem układu dróg dojazdowych do Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina, biegnącym przez osiedla Warszewo i Bukowo z wylotem u zbiegu ulic Włodzimierza Ostoi- Zagórskiego i Szosa Polska. Termin dla firm, które są zainteresowane udziałem w postępowaniu, na składanie ofert wyznaczony został do 22 czerwca.

- Zakres aktualizowanej dokumentacji obejmuje III etap Trasy Północnej - tj. budowę nowej ulicy na odcinku od skrzyżowania ul. Łącznej z ul. prof. Jana Królewskiego do ul. Szosa Polska (wraz z włączeniami w istniejące ulice oraz ulicy Włodzimierza Ostoi-Zagórskiego jako drogi zbiorczej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ogrodniczą do wysokości posesji nr 2) - wyjaśnia Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Na wykonanie projektu wybrana firma dostanie 10 miesięcy od daty zawarcia z nim umowy. Tyle czasu będzie on miał na opracowanie projektu budowlanego we wszystkich branżach, uzyskanie wszelkich uzgodnień i opinii,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-05-2021

 

Autor: Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stefan
2021-05-25 21:00:03
To skrzyżowanie fajnie się zapada już, niezłe wyboje są, super zrobione
Wicek Cycek
2021-05-25 20:17:57
Kolejny bubel pana prezydenta Krzystka. Lepiej by zrobił gdyby tak łaskawie skończył choć jedno wcześniej rozpaprane zadanie, np. Obwodnicę Śródmiejską łącznie z wcześniej rozpatrywanym przejściem z Zapadłej przez Międzyodrze.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA