niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Kraj > PiS nie podniesie cen paliwa!

PiS nie podniesie cen paliwa!

PiS nie podniesie cen paliwa!
Data publikacji: 2017-07-17 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-18 16:27
Wywietleń: 459 276530

Zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych – poinformował w poniedziałek (17 lipca) prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli – powiedział prezes PiS.

Złożony przez grupę posłów PiS projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych – którego pierwsze czytanie odbyło się w ubiegłym tygodniu w Sejmie – zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz miałby być zasilony nową opłatą paliwową w wysokości 20 groszy za litr. Projektowane rozwiązanie krytykowali politycy opozycji, według których opłata paliwowa w wysokości 20 groszy za litr przełożyłaby się na podwyżkę ceny paliwa o 25 groszy na litrze.

(pap)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

@Alicja
Rozpętywanie burzy to strategia opozycji szczególnie totalnej, a nie partii, która sprawuje władzę. Rządzący nie mają żadnego interesu w sianiu niepokoju społecznego. Podzielam pani przekonanie o rozsądku Polaków i wyrażam przekonanie, że ponownie wybiorą do władzy PiS. Zrobią to za dwa lata, a pani ze swoją wiedzą na temat sprawowania władzy niech głosuje za 3 lata :)
2017-07-18 16:13:18
Alicja
Przecież to było od początku wiadomym, że cena paliwa nie wzrośnie ponieważ wtedy poparcie dla PISu by zmalało. To była ich zagrywka w stylu, najpierw rozpętamy burzę a potem pokarzemy, że wsłuchujemy się w głos ludu i odejdziemy od tego pomysłu...i znów nam wzrośnie ale poparcie, jacy to my cacy jesteśmy. Mam jeszcze nadzieje, że Polacy to rozsądni ludzie i za 3 lata okażą to podczas wyborów.
2017-07-18 13:08:29
PB
I po było co tyle krzyku?
2017-07-18 06:57:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy