poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ulicę Kwiatową zamykają od poniedziałku

Ulicę Kwiatową zamykają od poniedziałku

Ulicę Kwiatową zamykają od poniedziałku
Data publikacji: 2017-06-18 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:24
Wywietleń: 4311 269015

W miniony poniedziałek ZDiTM przekazał wykonawcy plac budowy pod inwestycję związaną z przebudową ul. Kwiatowej na szczecińskich Gumieńcach. W najbliższy poniedziałek, 19 czerwca, spółka Elbud, która wygrała przetarg, ma tam rozpocząć roboty drogowe. Jakie ograniczenia, włączenia z ruchu kołowego zostaną tam wprowadzone i na jakich ulicach dla samochodów, jakie i którędy będą obowiązywać objazdy, jak w czasie robót będzie zapewniony ruch dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej? Już wiemy.

Rzecznik prasowy ZDiTM rozesłał w środę oficjalny komunikat. Zainteresowani mogą odszukać jego treść m.in. na oficjalnej stronie magistratu www.szczecin.pl.

Co się tam od poniedziałku zmieni?

- Planowany termin rozpoczęcia prac i utrudnień to 19 czerwca już od godzin porannych. Podczas remontu obowiązywać będzie czasowa zmiana organizacja ruchu. Przewidywane utrudnienia to: zamknięcie dla ruchu kołowego samochodowego ul. Kwiatowej z wyłączeniem pojazdów budowy i dojazdu do posesji od strony ul. Okulickiego, kierowanie pojazdów na trasę objazdową ulicami Ku Słońcu, Okulickiego, zamknięcie ulic Brodnickiej i Różanej na zasadzie ulic bez przejazdu, utrzymanie ruchu pieszego po obu stronach ulicy. Utrzymanie ruchu tramwajowego. Wykonywanie prac w torowisku etapami podczas godzin nocnych. Zawężenie szerokości jezdni ulic Ku Słońcu do 7,0m i Okulickiego do 6,5 m. Utrzymanie ruchu autobusów - wylicza Szymon Wasilewski z ZDiTM.

Przypomnijmy, że w budżetach samorządowych Szczecina ta ulica wśród inwestycji pojawiała się regularnie już od 2009 roku. I za każdym razem z listy wypadała. Dokumentacja projektowa zadania gotowa była od 2012 roku. Po licznych deklaracjach z lat minionych ZDiTM wreszcie ogłosił w lutym tego roku przetarg na roboty.

Najniższą cenę zaoferował Elbud S.C. Jarosław Sajewicz Elżbieta Tomasiak – 3,88 mln zł, przy zadeklarowanej rękojmi sześciu lat na wykonane roboty i gotowości zapłaty po 0,7 proc. kwoty ofertowej wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia w realizacji zlecenia

Na całej długości ul. Kwiatowej (327,54 m) od ul. Ku Słońcu do rejonu skrzyżowania z ulicami Różaną i Leopolda Okulickiego ma być przebudowana jezdnia z wyniesieniami w nawierzchni spowalniającymi ruch. Powstanie tam małe rondo – na wysokości skrzyżowania z ul. Brodnicką z przejezdną wyspą środkową o średnicy 14 metrów. Zbudowane zostaną dwa pasy ruchu szerokości po 3 m każdy. Do tego nowe chodniki, miejsca postojowe, zatoki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie.

Drogowcy mają zlikiwidować kolizje z instalacjami infrastruktury podziemnej, w tym sieciami energetyczną i telekomunikacyjną. Przewidziane są w tym rejonie wycinki drzew i krzewów oraz nowe nasadzenia, a do tego montaż nowych wiat przystankowych, ławek, barierek ochronnych, koszy na odpady, pali separacyjnych, stojaków rowerowych, krat i ogrodzeń drzew.

Po przebudowie ul. Kwiatowa ma być ulicą o ruchu uspokojonym z dopuszczalną prędkością 30 km/h. Przejścia dla pieszych, perony dla autobusów i dojścia do przejść mają być dostosowane do poruszania się po nich bezpiecznie osób niedowidzących. ©℗

Tekst i fot. Mirosław Winconek

Ulicę Kwiatową zamykają od poniedziałku Ulicę Kwiatową zamykają od poniedziałku Ulicę Kwiatową zamykają od poniedziałku Ulicę Kwiatową zamykają od poniedziałku

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy