Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

W szczecińskiej Kaskadzie trwa akcja „Iskierka Radości” [GALERIA]

Data publikacji: 02 grudnia 2023 r. 16:21
Ostatnia aktualizacja: 02 grudnia 2023 r. 16:54
W szczecińskiej Kaskadzie trwa akcja „Iskierka Radości”
W Galerii Kaskada odbywa się 23. edycja „Iskierki Radości".   

Licytacje, sprzedaż gadżetów i zbiórka pieniędzy - wszystko po to, aby zebrać środki na pomoc potrzebującym dzieciom. W Galerii Kaskada w sobotę 2 grudnia rzez cały dzień trwa akcja „Iskierka Radości”, w którą zaangażowane są szczecińskie szkoły, instytucje i osoby prywatne. 

To już 23. edycja charytatywnego wydarzenia, którego pełna nazwa brzmi „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym”. Ideą przedsięwzięcia jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom przebywającym w lokalnych placówkach opiekuńczych.

Na scenie ustawionej na poziomie -1 Galerii Kaskada odbywają się licytacje przedmiotów podarowanych przez szkoły, sponsorów, osoby prywatne, polityków czy różne instytucje. Wśród nich są dary przekazane przez byłego Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego, byłą Marszałek Sejmu Elżbietę Witek, piłkarzy Pogoni Szczecin, a także przez Teatr Współczesny czy Filharmonię. Zebrana na licytacji kwota przeznaczona będzie na dwa cele. Pierwszy to wsparcie dzieci w placówkach wychowawczych. 

 - Jest w Szczecinie Centrum Opieki nad Dzieckiem, które prowadzi piętnaście placówek opieki dziennej nad dziećmi. Przebywa w nich w tej chwili 197 wychowanków - tłumaczy koordynator „Iskierki Radości” Mirosław Żylik. - Dowiedziałem się o dziewczynce, która marzy o wózku inwalidzkim. Kupiłem jej ten wózek, ale pomyślałem, że są w tych miejscach inne potrzebujące dzieci. W ten sposób zainteresowałem się tymi placówkami i ich potrzebami. Są to miejsca opieki interwencyjnej, do których trafiają dzieci, które straciły rodziców ze względów losowych lub których rodzice pozbawieni zostali praw rodzicielskich. 

Drugim celem tego wydarzenia charytatywnego jest pomoc ciężko choremu, walczącemu o życie Damianowi - sympatykowi akcji „Iskierka Radości”. 

Sobotnią imprezę dobroczynną urozmaicają występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szczecińskich szkół. „Iskierka” potrwa do godziny 18.©℗

(aj)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

toi
2023-12-04 08:08:40
ks. marcula to zaczynał
janusz choojczyszyn
2023-12-03 15:48:11
pan radny, ktory pokazywal poniszczona płytę Kukiza. Kukiz ponownie w sejmie. niszczenie płyty nic nie dało.
FIGO
2023-12-03 10:09:10
Komuchy ( POKO, PSL) ,Nowa Lewica i ogłupiona bajerem Hyżego Ruja zadecydowały w wolnych demokratycznych wyborach , że nie rządzi PIS ! Szanujmy ten wybór i liczmy 100 obietnic w sto dni . Powołując się realnie na regułę Pareto , niech wykonają tylko 20 % , nie niszcząc planów rozwojowych ORLENU , CPK , zbrojeń i rozwoju armii . Za trzy miesiące w Polsce będzie jeden wielki burdel ! Te jasełka co odp...la w Sejmie tragikomik Szymuś są tego zapowiedzią ! Od stycznia żywność z 5% VAT+ energia !
FIGO
2023-12-03 09:57:55
Ukraina też żyła , wolnym życiem do momentu kiedy dawny funkcjonariusz KGB niejaki Putin za pieniądze zarobione na gazie postanowił się dozbroić i wbrew ustaleń Mocarstw zaatakować Ukrainę jako swoje lenno .Przypominam lemingom , że PRL jest również lennem ZSRR . Rosja po Nas przyjdzie prędzej czy później i skończy się głupie myślenie " żyj i daj innym żyć " .Już widzę jak Francja i Niemcy pomagają polaczkom łudzącym się , że są w sfederalizowanej UE pod butem Szkopa .Kacap i Szkop to wróg!
do FIGO
2023-12-02 18:48:51
chłopie... ty naprawdę masz problem z głową, dopisywanie do wszystkich wydarzeń swojej chorej polityki... czy komentowanie zawsze i wszędzie na każdy temat to jest twoja forma terapii? żyj i pozwól żyć inny...Prosimy!!!
FIGO
2023-12-02 16:55:34
Do dzisiaj potomkowie kacapów uważają , że Ruskie NAS wyzwolili . To taka sama prawda jak to , że dzisiejsza UE to nie komunistyczny kołchoz! . Jakie wartości przekazuje Tusk i zapalczywa zemstą lewizna . Takie same wartości przedstawiali komuniści po wojnie , tępiąc i mordując żołnierzy wyklętych ! Dzisiaj , obecna KOALICJA będzie brała odwet na PIS-ie , niczym Stalinowcy na Polakach , którzy nie chcieli kacapskiego zaboru . Niczym się nie różnią unijne dupowłazy i komuchy ! Niedoczekanie !
FIGO
2023-12-02 16:47:45
Kochane są te nasze polskie dzieci . Radość w sercu widzieć ich występy . Dziękuję tym wszystkim ,którzy tak kształtują naszą młodzież ! Nie zmarnujcie tego politycy, ogłupiając ich ideą komunizmu i ekoświryzmu ! Niech będą to Polacy , a nie kacapski pomiot jakim ja byłem wbrew mojej mamy , która nauczyła mnie modlitwy , ukazała dobro chrześcijańskiej postawy . Niestety w kacapskich szkołach uczyli , że to Niemce na Polskę napadły . Mama , mówiła , że najpierw byli Ruskie i okradli wieś !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA