środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM

Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM

Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM
Data publikacji: 2015-08-17 10:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 2659 12426

Tuż przed południem zakończyły się pierwsze testy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Po pierwszej próbie, która miała na celu sprawdzenie stanu torowiska i sieci oraz tego, czy wagon mieści się na przystankach, podjęto decyzję o drugim przejeździe.

W kierunku Turkusowej wagon jechał z prędkością ok. 40 km na godz., do Basenu Górniczego - 50. Wliczając krótkie postoje na przystankach pokonanie trasy w obu kierunkach zajęło ok. 12 min.

Na wtorek zaplanowano kolejne próby.

Wcześniejsze informacje:

Zaledwie godzinę zajęło przejechanie odcinka nowo wybudowanej trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju do pętli za Selgrosem wraz ze sprawdzeniem wszystkich torów i zwrotnic. Jazdy z niewielką prędkością odbywały się także na wstecznym biegu. Manewrom przyglądało się wielu szczecinian, którzy dopytują się o termin uruchomienia SST.


Ponieważ nie ma żadnych uwag, pierwsze liniowe tramwaje pojadą pod koniec sierpnia.

Na wtorek zaplanowano przejazd wagonów Swing i Moderus Beta, by zyskać pewność, że wszystkie typy wagonów pokonają całą trasę bezkolizyjnie.
Kilkanaście minut po godz. 11 tramwaj wyruszył w kierunku centrum.

Zobacz więcej zdjęć Dariusza GORAJSKIEGO w naszej galerii

Wcześniejsza informacja

Kilka minut po godz. 10 z pętli na Basenie Górniczym ruszył tramwaj na prawobrzeże. To próbny przejazd przed planowanym na ostatni weekend sierpnia uruchomieniem stałego połączenia do nowej pętli przy ul. Turkusowej. W przegubowej Tatrze, która jako pierwsza w powojennym Szczecinie przekroczyła Regalicę, znajduje się kilkadziesiąt osób. To przedstawiciele spółki Tramwaje Szczecińskie, ZDiTM oraz wykonawcy prac.

ToT

Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM

Komentarze

Juziek
Nie dla pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie Do piątku (21.08.2015 r.) w godzinach od 12.00 do 18.00 podpisy zbierane są w zaprzyjaźnionym lokalu w Szczecinie przy ul. Rayskiego 19 (biuro podróży obok lokalu Stojaki).
2015-08-18 08:25:41
SromotnikBezwstydny
Pętla Turkusowa-Krzaki - bez łącznosci z osiedlami: Majowe,Słoneczne,Bukowe, Rudzianka. Bez parkingu dla samochodów. Bez parku roweru miejskiego i wiaty dla rowerów prywatnych. Bez połączenia ze Szpitralem-Zdroje. Brak połączenia z przystankiem PKP-Zdroje. Bez pomyslunku..Budowa dla"biznesmenów"( łyknąć kasę,a reszta gó-no mnie obchodzi...). Komu ten tramwaj na Prawobrzeżu? Dla 5 tysięcznych Zdrojów? Gdyby chociaż pętla była przy szpitalu, to my, mieszkańcy tych osiedli cierpliwie poczekalibyśmy na drugi i trzeci etap budowy SST. Teraz czekamy, kto dostanie ordery za ten SST do nikąd... Ale na bezmyślność - brak nerwów!
2015-08-17 18:53:57
Krze
Tramwaj jeszcze nie ruszył a linie pospieszne powoli ulegają likwidacji.Line B celowo skrócono do Dworca Niebuszewo[ku wątpliwemu zadowoleniu Mieszkańców Niebuszewa i Osiedla Arkońskiego;) ] aby w niedalekiej przyszłości (gdy zostanie uruchomiona linia 2 pomiędzy Dworcem Niebuszewo a Turkusową) powiedzieć,że te linie pokrywają się prawie na całej trasie i należy zlikwidować linie B w calości.A dlaczego nie linie 2?To linia 7 powinna kursować do Turkusowej a linia 2 swój przystanek końcowy powinna mieć na Basenie Górniczym.Kolejnym,wątpliwym zadowoleniem pasażerów linii pospiesznych,powinien być fakt,kiedy te autobusy(o ile jeszcze będą funkcjonować)będą zatrzymywać się na wspólnych przystankach tramwajowo-autobusowych wzdłuż ulic Energetyków i Gdańskiej.
2015-08-17 11:32:37
andi
jaki to szybki tramwaj to zwykły tramwaj czym to się chwalić pewnie będą jeżdzić pendolino
2015-08-17 10:36:44
andi
jaki to szybki tramwaj to zwykły tramwaj czym to się chwalić pewnie będą jeżdzić pendolino
2015-08-17 10:34:20

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie