Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM

Data publikacji: 17 sierpnia 2015 r. 10:59
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Szybki Tramwaj na próbę (akt.2) FILM
 

Tuż przed południem zakończyły się pierwsze testy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Po pierwszej próbie, która miała na celu sprawdzenie stanu torowiska i sieci oraz tego, czy wagon mieści się na przystankach, podjęto decyzję o drugim przejeździe.

W kierunku Turkusowej wagon jechał z prędkością ok. 40 km na godz., do Basenu Górniczego - 50. Wliczając krótkie postoje na przystankach pokonanie trasy w obu kierunkach zajęło ok. 12 min.

Na wtorek zaplanowano kolejne próby.

Wcześniejsze informacje:

Zaledwie godzinę zajęło przejechanie odcinka nowo wybudowanej trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju do pętli za Selgrosem wraz ze sprawdzeniem wszystkich torów i zwrotnic. Jazdy z niewielką prędkością odbywały się także na wstecznym biegu. Manewrom przyglądało się wielu szczecinian, którzy dopytują się o termin uruchomienia SST.


Ponieważ nie ma żadnych uwag, pierwsze liniowe tramwaje pojadą pod koniec sierpnia.

Na wtorek zaplanowano przejazd wagonów Swing i Moderus Beta, by zyskać pewność, że wszystkie typy wagonów pokonają całą trasę bezkolizyjnie.
Kilkanaście minut po godz. 11 tramwaj wyruszył w kierunku centrum.

Zobacz więcej zdjęć Dariusza GORAJSKIEGO w naszej galerii

Wcześniejsza informacja

Kilka minut po godz. 10 z pętli na Basenie Górniczym ruszył tramwaj na prawobrzeże. To próbny przejazd przed planowanym na ostatni weekend sierpnia uruchomieniem stałego połączenia do nowej pętli przy ul. Turkusowej. W przegubowej Tatrze, która jako pierwsza w powojennym Szczecinie przekroczyła Regalicę, znajduje się kilkadziesiąt osób. To przedstawiciele spółki Tramwaje Szczecińskie, ZDiTM oraz wykonawcy prac.

ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Juziek
2015-08-18 08:25:41
Nie dla pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie Do piątku (21.08.2015 r.) w godzinach od 12.00 do 18.00 podpisy zbierane są w zaprzyjaźnionym lokalu w Szczecinie przy ul. Rayskiego 19 (biuro podróży obok lokalu Stojaki).
SromotnikBezwstydny
2015-08-17 18:53:57
Pętla Turkusowa-Krzaki - bez łącznosci z osiedlami: Majowe,Słoneczne,Bukowe, Rudzianka. Bez parkingu dla samochodów. Bez parku roweru miejskiego i wiaty dla rowerów prywatnych. Bez połączenia ze Szpitralem-Zdroje. Brak połączenia z przystankiem PKP-Zdroje. Bez pomyslunku..Budowa dla"biznesmenów"( łyknąć kasę,a reszta gó-no mnie obchodzi...). Komu ten tramwaj na Prawobrzeżu? Dla 5 tysięcznych Zdrojów? Gdyby chociaż pętla była przy szpitalu, to my, mieszkańcy tych osiedli cierpliwie poczekalibyśmy na drugi i trzeci etap budowy SST. Teraz czekamy, kto dostanie ordery za ten SST do nikąd... Ale na bezmyślność - brak nerwów!
Krze
2015-08-17 11:32:37
Tramwaj jeszcze nie ruszył a linie pospieszne powoli ulegają likwidacji.Line B celowo skrócono do Dworca Niebuszewo[ku wątpliwemu zadowoleniu Mieszkańców Niebuszewa i Osiedla Arkońskiego;) ] aby w niedalekiej przyszłości (gdy zostanie uruchomiona linia 2 pomiędzy Dworcem Niebuszewo a Turkusową) powiedzieć,że te linie pokrywają się prawie na całej trasie i należy zlikwidować linie B w calości.A dlaczego nie linie 2?To linia 7 powinna kursować do Turkusowej a linia 2 swój przystanek końcowy powinna mieć na Basenie Górniczym.Kolejnym,wątpliwym zadowoleniem pasażerów linii pospiesznych,powinien być fakt,kiedy te autobusy(o ile jeszcze będą funkcjonować)będą zatrzymywać się na wspólnych przystankach tramwajowo-autobusowych wzdłuż ulic Energetyków i Gdańskiej.
andi
2015-08-17 10:36:44
jaki to szybki tramwaj to zwykły tramwaj czym to się chwalić pewnie będą jeżdzić pendolino
andi
2015-08-17 10:34:20
jaki to szybki tramwaj to zwykły tramwaj czym to się chwalić pewnie będą jeżdzić pendolino

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA