Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Stypendia dla najlepszych uczniów w naszym regionie [GALERIA]

Data publikacji: 09 listopada 2023 r. 13:29
Ostatnia aktualizacja: 09 listopada 2023 r. 15:07
Stypendia dla najlepszych uczniów w naszym regionie
Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki w LO nr 1 przy al. Piastów. Fot. Ryszard PAKIESER  

Najlepsi uczniowie ze Szczecina otrzymali w czwartek stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Uroczystość odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie.

- To zaszczyt stać dziś przed wami, przed uczniami, którym chce się chcieć, którzy chcą zdobywać wiedzę i poszerzać swoje horyzonty - mówiła zachodniopomorska kurator oświaty Katarzyna Koszewska.

Dodała, że stypendia są dowodem na to, że ciężka sumienna praca przynosi dobre efekty. Życzyła młodym ludzi, aby mieli odwagę spełniać swoje marzenia.

- Jeszcze w zeszłym roku przygotowywaliśmy to wydarzenie, gdy pełniłem inną funkcję - powiedział poseł Zbigniew Bogucki, do niedawna wojewoda zachodniopomorski. - Wydaje się, że ten czas minął niepostrzeżenie. Czas trzeba dobrze wykorzystać. I wy go dobrze wykorzystaliście. Nie ma nic gorszego, niż marnotrawić czas.

Z myślą o przyszłości

Jednym ze stypendystów był Norbert Dąbrowski z XIII LO w Szczecinie.

- Stypendium dostanę za najwyższą średnią w szkole i za inne osiągnięcia, byłem półfinalistą olimpiady matematycznej - powiedział uczeń. - Brałem udział w międzynarodowym finale mistrzostw w grach matematycznych i logicznych. Planuję studiować informatykę. Zastanawiam się nad Uniwersytetem Warszawskim.

Zofia Wolska z I LO mówiła zaś:

- Myślę nad studiowaniem filologii polskiej w Poznaniu. Bardzo lubię pisać. Myślę, że specjalizacja dziennikarska będzie dobrym wyborem. Jeszcze nie wiem, na co przeznaczę stypendium.

Podczas drugiej odsłony uroczystości stypendia wręczono także uczniom z powiatów: choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, polickiego, pyrzyckiego, stargardzkiego i miasta Świnoujście.

Stypendium w dwóch ratach

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może dostać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w danej szkole albo wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium wypłaca się w dwóch ratach: I – do końca listopada 2023 r. – 2000 zł i II – do końca kwietnia 2024 r. – w wysokości 3 000 zł. W tym roku stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 189 uczniów województwa zachodniopomorskiego (117 z terenu objętego nadzorem KO w Szczecinie, 72 z terenu Delegatury Koszalin).

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki to najbardziej prestiżowa nagroda dla uczniów wszystkich typów szkół dla młodzieży, uzyskujących wybitne osiągnięcia w nauce lub sporcie. Stypendium otrzymało łącznie 396 uczniów w kraju, z czego 26 uczniów z woj. zachodniopomorskiego (24 ze Szczecina i 2 z terenu Delegatury Koszalin). Stypendium Ministra Edukacji Narodowej ma formę jednorazowej nagrody pieniężnej i wynosi 3 000 zł. ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do wypad stąd
2023-11-11 00:02:40
Pan Bogucki bardzo chętnie zacznie lansować ciebie (celowo z małej litery) ,jest tylko jeden warunek ,powinieneś ujawnić swoje dane personalne ale ciebie na to nie stać ,ponieważ jak większość POpaprańców jesteś po prostu tchórzem . Miłej korespondencji . Czekam z utęsknieniem .
Do wypad stąd
2023-11-10 22:24:37
Pan Bogucki mieszkał, mieszka i będzie mieszkał w Szczecinie bez względu na to ,czy ci się to podoba ,czy nie POpaprańcu i będzie robił to ,co uważa za stosowne . A wiesz dlaczego te małe kundelki tak zawsze zajadle szczekają ? - ze strachu po prostu . Ty zachowujesz się identycznie ,pokazując jednocześnie swoją karłowatość .
Cudowne dziecko
2023-11-09 17:54:05
Takie zdolne i utalentowane dzieci marzą aby studiować poza Szczecinem....
Wypad stąd
2023-11-09 16:22:58
Co Bogucki jeszcze robi w Szczecinie? Dalej się lansuje?
Średnia ocen
2023-11-09 15:04:31
W szkole w której pracowałem w administracji było kilka różnych techników. Piątka z matematyki nie odzwierciedlała takiej samej wiedzy matematycznej w technikum mechanicznym, czy informatycznym, lub żywienia. Dlatego stypendystką została uczennica technikum żywienia, a nie informatyk, czy ekonomista, bo to ona miała najwięcej szóstek z zajęć praktycznych i piątkę z matematyki. Efekt był taki że kilka miesięcy później ta dziewczynka oblała maturę z matmy. Egzamin zawodowy poszedł jej cieniutko.
Wrażliwa
2023-11-09 14:20:58
Jakie cudowne, zdolne dzieci ! Gratuluję

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA