Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Pierwsza ocena 500+

Data publikacji: 05 maja 2016 r. 17:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Pierwsza ocena 500+
 

Program „Rodzina 500 plus" ma już miesiąc. Dokładnie 1 kwietnia ruszyło przyjmowanie wniosków. Dzisiaj można wstępnie ocenić jego wdrażanie. W Zachodniopomorskiem wypłacono do tej pory ponad 30 tysięcy świadczeń. Najdłużej na wypłaty najprawdopodobniej poczekają szczecinianie.

- Mija dokładnie miesiąc i cztery dni od wprowadzenia programu „Rodzina 500 plus" - mówił w czwartek Piotr Jania, wojewoda zachodniopomorski. - Mamy pierwszy program, który tak istotnie pomaga polskim rodzinom. Szacujemy, że świadczenia w Zachodniopomorskiem otrzyma około 160 tysięcy osób. Do 30 kwietnia złożono około 85 tysięcy wniosków, a wypłacono już świadczenia na ponad 15 mln złotych.

Wojewoda chwali proces wdrażania programu w gminach i powiatach.

- Wszystko ułożyło się dobrze - przyznawał. - Samorządowcy stanęli na wysokości zadania.

O swoich doświadczeniach mówiły pracownice ośrodków pomocy społecznej w terenie - Suchaniu i Białogardzie.

- Już 68 procent przewidzianych świadczeń zrealizowaliśmy. Wypłaciliśmy do tej pory ponad 169 tys. złotych dla 340 dzieci - relacjonowała Danuta Jaworska, kierownik OPS w Suchaniu.

W Szczecinie wypłaty z „500 plus" jeszcze nie ruszyły.

- Już wcześniej ustaliliśmy z prezydentem Szczecina, że te świadczenia będą wypłacane najpóźniej na przełomie czerwca i lipca - tłumaczy wojewoda. - Tutaj jest bardzo dużo decyzji do wydania i to trochę trwa. Proszę o cierpliwość.©℗

(sag)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Po miesiącu czas na wstępne podsumowanie. Na zdjęciu (od lewej) Monika Koźmin (MOPS w Białogardzie), Danuta Jaworska (OPS w Suchaniu), wojewoda Piotr Jania oraz Michał Włochal (z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego).

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 6.05.2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Realista
2016-05-06 21:55:49
@Dłgo-PIS-a: 1.Jesteś w błędzie; nie byłem i nie jestem fanem PO, 2.Nigdy nie byłem ani w korycie ani przy korycie, 3.Zagranicznych kont nie posiadałem i nie posiadam, 4.Z uwagi na doświadczenie życiowe miewam pożyteczne pomysły, 5.Nigdy nikomu nie ubliżałem. No cóż; ministerstwo kultury jest a kultury nie ma. Pozdrawiam
Jaja sobie robią
2016-05-06 17:51:19
"Już wcześniej ustaliliśmy z prezydentem Szczecina, że te świadczenia będą wypłacane najpóźniej na przełomie czerwca i lipca - tłumaczy wojewoda..." Jak się zarabia kilkanaście tysięcy miesięcznie, to mozna publicznie opowiadać takie farmazony,. Ciekawe, co wojewoda i prezydent Szczecina powiedzą w lipcu, gdy okaże się, że wypłaty nie ruszyły? Czy któryś z panów zdaje sobie sprawę, jaki bajzel panuje w jednostce odpowiedzialnej za wnioski? Że jej dyrektor nie ma pojęcia o swojej pracy, ze nie obchodzi go, ze system nie działa, że urzędniczki nie chcą wydawac decyzji bo boją się odpowiedzialności finansowej, którą sa straszone, że nie było szkoleń, że jedyne, co dyrektor potrafi, to zastraszać, że z 17 kobiet, które skierowano do pomocy w centrum świadczeń, a którymi kilka tygodni temu władze Szczecina się tak chwaliły, 5 juz uciekło na zwolnienia..? Mozna tak dłużej. Nie ma więc szans, na realizacje jakichś sztucznie zawyżonych norm. Ale przecież sukces propagandowy sie liczy, a potem zwali sie najwyzej na awarię∑systemu, albo nieudolne kadry, Bo przecież nie na szefa jednostki, pana K,, który wczesniej pracował w UM i jest nietykalny.
Dlugo-PiS,
2016-05-05 22:06:53
Odp. do PO-nizszego Realisty ! Jak siedzieliscie wczesniej tyle lat przy KORYCIE... to tylko nabijaliscie swoje wlasne Konta Bankowe Zagramanica, by dzisiaj byc milionerowymi czy miliardowymi OLIGARKAMI i wszystkich innych mieliscie w D...E, tak ze teraz zamnkinj te swoja "CZERWONA TUBE" i lepiej wogole nie zabiaraj glosu !!
@Realista
2016-05-05 20:43:15
Jak PO podnosiło VAT na art. dziecięce, to mówiła, że Unia tak każe. Coś się zmieniło?
Realista
2016-05-05 19:25:21
PISowska propaganda przebija Urbana z lat "80; każda matka wie co potrzebne dziecku dożycia: od pieluch, pampersów przez ubranka, lekarstwa, odżywki... po zabawki, bajki, książki...itp. Przecież wystarczyło zdjąć czy ograniczyć VAT na dziecięce artykuły i nie potrzeba całej logistyki: wniosków, zaświadczeń, komputerów, urzędników... no ale propagandy by nie było. Gamonie (ciemny lud to kupi).

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA