Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Od dwudziestu lat pomagają. Lions Club Szczecin Rainbow Bridge teraz dla psychiatrii dziecięcej

Data publikacji: 05 czerwca 2022 r. 10:14
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 20:27
Od dwudziestu lat pomagają. Lions Club Szczecin Rainbow Bridge teraz dla psychiatrii dziecięcej
Fot. Agnieszka Spirydowicz  

 - Dwadzieścia lat to pewnie 300 spotkań i 5 tysięcy kaw - żartują członkowie Lions Club Szczecin Rainbow Bridge podsumowując swoją dotychczasową działalność. Ale w prawdziwym podsumowaniu nie można nie wspomnieć o m.in. pracowni ceramicznej dla ośrodka w Tanowie, tablicach multimedialnych oraz komputerach dla placówki w Szczecinie...  Bo członkowie tego klubu przede wszystkim wspierają potrzebujących, głównie dzieci i młodzież. I potrafią przyciągać do tego pomagania innych. Jak w miniony piątek, kiedy to charytatywnie na ich koncercie zagrał Krzysztof Meisinger - wybitny artysta, gitarzysta klasyczny, laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów...

Wiosenny Koncert Charytatywny „USŁYSZ WIĘCEJ” odbył się w piątkowy (3 czerwca) wieczór w Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia”. Zorganizował go Lions Club Szczecin Rainbow Bridge na rzecz młodych pacjentów z Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szczecińskiego szpitala „Zdroje”. Zagrał sam Krzysztof Meisinger. To wydarzenie było wyjątkowe także z innego powodu -  jego organizator ma już 20 lat. W piątek znalazł się też czas na filmowe podsumowanie tego okresu. 

Pomoc dla ośrodka w Tanowie

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie dzięki Lions Club Szczecin Rainbow Bridge powstała na przykład pracownia ceramiczna. To ośrodek, w którym uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

- W pracy z naszymi dziećmi bardzo ważna jest terapia, rehabilitacja i rewalidacja - mówiła (na filmie) Beata Brzostek, dyrektor SOSW w Tanowie. - I tutaj nieodzownym elementem terapii jest na pewno pracownia ceramiczna, która funkcjonuje w naszym ośrodku głównie dzięki państwa pomocy. Dzięki ogromnemu sercu, dzięki wsparciu finansowemu, możemy w niej pracować i wspierać dzieci, dać im przede wszystkim  duże poczucie własnej wartości.

Pomoc Lions Club Szczecin Rainbow Bridge dotarła też do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Słyszących im. Juliana Tuwima w Szczecinie.

- Dzięki hojności naszych przyjaciół mamy wyposażonych kilka sal w nowoczesne tablice multimedialne oraz kilka komputerów - podkreśla dyrektor ośrodka Anna Twardochleb. - Dwa koncerty charytatywne, które przyniosły naprawdę pokaźne kwoty, pozwoliły nam wyposażyć ośrodek we wszystko to, co jest bardzo nowoczesne, i na co nie moglibyśmy sobie pozwolić.

Dla pacjentów dziecięcej psychiatrii

Na tym nie koniec pomagania. Dochód z piątkowego koncertu wesprze pacjentów z Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje”. 

- Fundusze zostaną przeznaczone na zajęcia terapeutyczne dla pacjentów naszego oddziału - zapowiedziała Małgorzata Wyrębska-Rozpara, ordynator. - To jedyny taki oddział w Zachodniopomorskim. I jak wszystkie w Polsce boryka się z wieloma problemami. Jednym z nich jest niedofinansowanie.

Po koncercie odbyła się aukcja obrazów i grafik podarowanych m.in. przez studentów Akademii Sztuki w Szczecinie.©℗

Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@toi
2022-06-06 20:22:32
Lions Club Szczecin Rainbow Bridge - masoneria, Rotary Club Szczecin - masoneria. Zdecyduj się, cymbale, bo robisz z siebie pośmiewisko. I jeszcze ten twój nick. Gówniany.😨
@toi
2022-06-06 08:51:00
a ty jesteś debilem
toi
2022-06-05 21:19:35
to jest masoneria

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA