sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziś ostatni dzień Targów 60+

Dziś ostatni dzień Targów 60+ [GALERIA]

Dziś ostatni dzień Targów 60+
Data publikacji: 2019-10-13 08:31
Wywietleń: 833 420902

Jeszcze w niedzielę (13 października) będzie można przyjść na Zachodniopomorskie Targi 60+ w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena przy ul. Szafera w Szczecinie. Odbywają się one pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni”. - Zapraszamy seniorów od godziny 10 do 16 - zachęca Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego.

- Muszę przyznać, że jesteśmy zaskoczeni, że w sobotę, pierwszy dzień imprezy, przyszło tak bardzo wiele osób - dodaje rzecznik. - Seniorzy zadają mnóstwo pytań. Często dotyczą one świadczenia 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Najczęściej jednak pytania zadawały osoby, które będąc już na emeryturze dorabiają do niej. Prosiły więc o ponowne przeliczenie świadczenia itp. 

W Netto Arenie wielki powodzeniem cieszą się m.in. bezpłatne badania wzroku. Można też zbadać  poziom cukru, słuchu, ciśnienia krwi czy zrobić badanie EKG.

Obok stoisk organizacji i fundacji zajmujących się wspieraniem osób chorych na różne przypadłości, uwagę zwraca także punkt policji.

- Jesteśmy tu wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie jako przedstawiciele Oddziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji - informuje aspirant sztabowy Michał Sroka z Wydział Prewencji KMP w Szczecinie. - Jesteśmy tu po to, aby mówić nie tylko o tym, jak się ustrzec przed takimi przestępstwami na wnuczka czy na policjanta. Podczas targów prowadzimy też działalność profilaktyczną mającą na celu przekazanie seniorom, jak żyć bezpiecznie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. 

Policjanci informowali też starsze osoby, jak zabezpieczyć swoje mieszkanie, mienie i jak zachowywać się w kontakcie z osoba nieznajomą. - Niestety, bardzo często podczas takich rozmów z obcymi seniorzy przekazują istotne informacje, które później mogą posłużyć oszustom do kradzieży mienia - dodaje asp. sztab. Michał Sroka.

Zachodniopomorskie Targi 60+ organizowane są przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego wspólnie z firmą Expo Arena.

(kl)

Fot. Marek Klasa

 

 

Dziś ostatni dzień Targów 60+ Dziś ostatni dzień Targów 60+ Dziś ostatni dzień Targów 60+ Dziś ostatni dzień Targów 60+ Dziś ostatni dzień Targów 60+ Dziś ostatni dzień Targów 60+ Dziś ostatni dzień Targów 60+

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie