Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Alei sesja poprawkowa

Data publikacji: 24 lutego 2016 r. 17:48
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Alei sesja poprawkowa
Ekipa Energopolu przy robotach poprawkowych na nowej ścieżce rowerowej. Fot. Mirosław Winconek  

Dwa miejsca, ale robotnicy dwóch innych firm. Jedni na ścieżce rowerowej regularnie zalewanej przez deszczówkę, drudzy w pasie pobocza wykuwający w nowej nawierzchni nowe miejsce pod znaki drogowe. Ta sama jednak świeżutko co oddana do użytku po przebudowie al. Niepodległości w Szczecinie. To właśnie na niej w środę można było śledzić roboty poprawkowe. Pierwsze, ale otwartym pozostaje pytanie, czy zarazem ostatnie?

Kilka miesięcy musiało upłynąć nim urzędnicy ze szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego i drogowcy ze spółki Energopol Szczecin S.A. ustalili kto i na czyj koszt dokona poprawek na oddanym do użytku z ewidentnymi usterkami, a przebudowanym w zeszłym roku, odcinku al. Niepodległości. Mowa o gigantycznym rozlewisku rozciągającym się wzdłuż całej szerokości nowiutkiego pasa ścieżki rowerowej całymi tygodniami tuż przy łuku jezdni przy dojeździe do pl. Żołnierza Polskiego. W środę pojawili się tam w końcu ponownie robotnicy Energopolu.

- Na ścieżce rowerowej w okolicy pl. Żołnierza zostały wykonane spadki nawierzchni podobne, jak zaprojektowane niwelety jezdni al. Niepodległości. W jezdni znajduje się odpływ wody deszczowej, natomiast na ścieżce rowerowej brakowało możliwości ujścia wody, dlatego w tym miejscu tworzyła się kałuża. W ramach uzgodnień z inwestorem Energopol Szczecin SA na własny koszt wykonuje nieuwzględniony wcześniej w projekcie wpust kanalizacji - informował nas wczoraj Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy Energopolu, generalnego wykonawcy przebudowy tego odcinka alei.  - Ta zmiana spowoduje, że zniknie tworząca się po deszczu kałuża deszczówki utrudniająca korzystanie ze ścieżki.

A okazało się, że wystarczy dodatkowy kawałek rury i odpływ w postaci kratki ściekowej, by deszczówka spływała do najbliższej studzienki kanalizacyjnej podziemnej instalacji pod pasem jezdni tuż przy krawężniku. Skuteczność „operacji" uzupełniającej zweryfikuje w najbliższych dniach natura.

W tym samym czasie w środę ekipa interwencyjna z kolei z firmy Embud z młotem pneumatycznym wgryzała się w pas pobocza z miejscami do parkowania. Powód? Zamontowany nie w tym miejscu, co trzeba słup ze znakiem drogowym informującym o miejscach parkingowych dla motocykli tuż obok przejścia dla pieszych na wysokości dawnego Odzieżowca. Wbity dotąd w narożnik klombu został przeniesiony o półtora metra dalej.

W środę próbowaliśmy ustalić w ZDiTM, kiedy wreszcie doprowadzi do usunięcia wszystkich usterek z przebudowanego odcinka alei. Niestety, w tej jednostce budżetowej miasta nie znalazł się nikt, kto byłby w stanie odpowiedzieć konkretnie: co z zastoinami deszczówki na całej długości chodnika i ścieżki rowerowej - od Bramy Portowej po pl. Żołnierza Polskiego? Dariusz Wołoszczuk, rzecznik ZDiTM, w środę późnym popołudniem przesłał nam ogólnikową informację.

- Będą usuwane wszystkie usterki i nieprawidłowości zgłoszone podczas odbioru. Oczywiście na koszt Energopolu. Czas usuwania poszczególnych usterek będzie uzależniony od warunków atmosferycznych, w jakich można je usuwać - zakomunikował nam D. Wołoszczuk. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: Zalana ścieżka rowerowa, ekipa Energopolu przy robotach poprawkowych na nowej ścieżce rowerowej, kucie przez robotników firmy Embud nowego miejsca pod drogowy znak informacyjny.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ ada
2016-02-26 09:00:42
A czego się spodziewasz w tym mieście? Paniusi z pieskiem "wisi" i po piesku nie posprząta, kierowcy "wisi", że zastawia chodnik, zarządcy osiedla "wisi", że kierowcy rozjeżdzają trawniki, itd, itp. Więc ZDiTM-owi "wisi" jakość wykonywanych remontów, panu W "wisi" ZDiTM, a panu K. "wisi" pan W. - witamy w Szczecinie.
ada
2016-02-25 19:59:45
Ten przemądrzały Wołoszczuk jeszcze w tym zakładzie pracuje ? Czy Prezydent jest ślepy i głuchy a może nie ma siły by zrobić porządek w ZDiTM ?
zj
2016-02-25 14:21:49
POSTAWCIE POMNIK KADZIOŁKI I KRZYSTKA OD RAZU W TEJ ZALANEJ ALEI. Floating Avenue
Dario
2016-02-25 06:46:36
To wina krzystkowych ćwoków
@
2016-02-24 19:34:31
Jeden robi, ja się patry, drugi patry jak się robi....
Konrad
2016-02-24 18:44:14
Pisania durne słowa
WYKÓWAJĄCY ZNAK
2016-02-24 18:32:37
PRZESTAWIALIŚMY ZNAK GDYŻ DOSTALIŚMY TAKIE WYTYCZNE Z MIASTA. ZNAK TEN WCZEŚNIEJ BYŁ POSTAWIONY 1,5M OD OBECNEGO MIEJSCA. ALE KOMUŚ NIE PASOWAŁO. WYKULIŚMY JEDNA Z KOSTEK A NIE ROZBIERALIŚMY CAŁEGO CHODNIKA. ZOSTAŁ ZABETONOWANY W TAKI SPOSÓB BY NAROBIĆ JAK NAJMNIEJ SZKÓD.POSPRZĄTALIŚMY WSZYSTKO PO SOBIE. WYSTARCZY PODEJŚĆ W TO MIEJSCE I NIE ROZUMIE PO CO TA CALA SENSACJA CHYBA TYLKO DLATEGO BY MOI PRACODAWCY WIDZIELI Z JAKIM POŚWIĘCENIEM WYCIĄGAM KRUSZYWO I PIASEK SWOIMI DŁOŃMI POZDRAWIAM ICH :-)
Poznańska pyra
2016-02-24 18:16:30
No i niech ktoś powie jak tu się nie śmiać ze Szczecina. Za co się nie wezmą to ... :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA