Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Grosicki „Ligowcem roku 2022"

Data publikacji: 22 stycznia 2023 r. 12:42
Ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2023 r. 13:42
Piłka nożna. Grosicki „Ligowcem roku 2022"
Kamil Grosicki został wybrany Ligowcem Roku. Fot. Ryszard PAKIESER  

Kamil Grosicki zostały wybrany „Ligowcem roku 2022" w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna".Piłkarz Pogoni nagrodę odebrał na gali, którą na żywo transmitował Polsat Sport.

W obecnym sezonie Kamil Grosicki w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy zanotował 17 występów, w których strzelił 7 goli i zaliczył 2 asysty. Sezon wcześniej, w rundzie wiosennej zagrał w lidze 15 razy, strzelając 6 goli i 2 razy asystując przy trafieniach kolegów. O nagrodę „Ligowca Roku 2022" nasz piłkarz rywalizował z Michałem Skórasiem z Lecha Poznań oraz Bartoszem Nowakiem z Rakowa Częstochowa. Ostatecznie tytuł przypadł "Grosikowi".

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę odebrać tę nagrodę. To dla mnie wielkie wyróżnienie. Pamiętam, że gdy byłem dzieckiem kupowałem ten tygodnik w kiosku. Tej nagrody nie byłoby bez moich kolegów i trenerów z Pogoni Szczecin, a także wsparcia, jakie otrzymuję od kibiców. Jestem im za to bardzo wdzięczny. Szczególne podziękowania kieruję w stronę swojej rodziny.Wracając półtora roku temu do Szczecina powiedziałem, że wracam do Pogoni, aby zdobyć Mistrzostwo Polski. W zeszłym sezonie się nie udało, w tym też będzie ciężko, bo Raków ma dużą przewagę, ale my się nie poddamy. Będziemy o osiągnięcie tego celu walczyć - mówił Kamil Grosicki odbierając wyróżnienie.

To pierwszy tytuł „Ligowca roku" plebiscytu tygodnika „Piłka Nożna" w historii Pogoni Szczecin. W przeszłości Portowcy zgarniali od PN nagrody „Odkrycia roku„ (Marek Leśniak, Sebastian Walukiewicz, Kacper Kozłowski), „Trenera Roku" (Bogusław Hajdas, Jerzy Kopa, Leszek Jezierski) oraz „Obcokrajowca roku„ (Kosta Runjaic).

(opr. woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Do kibic
2023-01-22 16:51:12
Do pszyjezdnego na mecze ćwoka . Był Niemiec były wyniki. Jest Szwed i jest totalna kompromitacja . Pacz (pisze po tfojemu obyć zrozumiał) na obecne wyniki ćwoku i obecny skład. A grosik to jedynie potrafi za didżeja w sztni robić śpiweajać disco polo
Do kibic
2023-01-22 15:53:06
To nie patrz. Po raz pierwszy w historii dwa medale z rzędu, a ty ćwoku jęczysz.
kibic
2023-01-22 13:52:42
Jaka liga taki ligowiec. Cały ten zespół to jedna wielka porażka. Nowy Stadion , nowa bylejakość .Żal patrzeć na obecny zespół

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA