Czwartek, 23 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

III liga piłkarska pod lupą PZPN. Czy zachodniopomorskie kluby były zamieszane w ustawianie meczów?

Data publikacji: 08 listopada 2022 r. 12:08
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2022 r. 20:12
III liga piłkarska pod lupą PZPN. Czy zachodniopomorskie kluby były zamieszane w ustawianie meczów?
Fot. Ryszard Pakieser  

Zachodniopomorskie kluby występujące obecnie w piłkarskiej III lidze mogą być zamieszane w ustawianie meczów. Jak donosi TVP Sport grupa 2, w której na trzecim miejscu są rezerwy Pogoni, a w na piątym Świt Skolwin jest uważnie obserwowana przez Polski Związek Piłki Nożnej. 

Informacje na temat możliwego tzw. match fixingu pochodzą od przedstawicieli firm bukmacherskich, którzy zwrócili uwagę na zaskakująco wysokie zakłady na kilku trzecioligowych spotkaniach w ostatnich miesiącach.

Na publikacje natychmiast zareagował Pogoń Szczecin, które w specjalnym komunikacie odcięła się od takich zdarzeń.

„Absolutnie nie dopuszczamy możliwości udziału zawodników występujących w Pogoni Szczecin SA w działaniach „match fixing”. Jakakolwiek działalność tego typu za każdym razem wiązałaby się z natychmiastowym zwolnieniem dyscyplinarnym, co wynika z zapisów kontraktowych każdego piłkarza, a także ścisłą współpracą klubu z właściwymi organami" - czytamy w komunikacie klubu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej. 

Klub nawiązał w komunikacie także do informacji, która pojawiła się w mediach społecznościowych

„W związku z przekazaną do publicznej wiadomości poprzez media społecznościowe treścią korespondencji, sugerującą udział piłkarzy drugiej drużyny w działaniach tzw. „match fixing”, Pogoń Szczecin SA przekazuje następujące informacje:

1.  Klub nie był w gronie odbiorców wiadomości, zawierającej informacje dotyczące potencjalnych działań „match fixing”;
2.  Klub dotarł do oryginalnej treści wiadomości własnymi kanałami i niezwłocznie przekaże materiał właściwym organom, tj. Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Polskiego Związku Piłki Nożnej;
3.  Pomimo tego, że klub ocenia wiadomość jako bardzo mało wiarygodną (m.in. z uwagi na nieoficjalny adres nadawcy, sposób sformułowania wiadomości, listę odbiorców oraz samą treść), prewencyjnie przekazuje materiał właściwym organom;
4. Klub informuje również, że w przypadku meczu Pogoni II – wbrew pojawiającym się w internecie opiniom – wiadomość nie zawiera żadnych twardych danych i dowodów, mogących kogokolwiek obciążyć". (woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pytanie
2022-11-08 20:11:56
Która klasa rozgrywek i który klub ligi nie jest uwikłany w ustawianie.... Piłkarski poker...
Par 73
2022-11-08 17:10:23
Czyści jak baniak

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA