Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Liczba ofiar śmiertelnych w Strefie Gazy przekroczyła 10 tysięcy

Data publikacji: 06 listopada 2023 r. 17:44
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023 r. 05:46
Liczba ofiar śmiertelnych w Strefie Gazy przekroczyła 10 tysięcy
 

Od początku wojny z Izraelem zginęło już co najmniej 10 022 Palestyńczyków ze Strefy Gazy - powiadomił w poniedziałek resort zdrowia terytorium kontrolowanego przez organizację terrorystyczną Hamas. Resort nie podał, w ilu przypadkach ofiarami byli cywile, a w ilu - bojownicy Hamasu - zauważyła agencja Associated Press.

Przyjmuje się, że ogromna większość ofiar zginęła w izraelskim ostrzale Strefy. Armia izraelska poinformowała jednak w piątek, że od 7 października, czyli początku konfliktu, nie mniej niż 500 wystrzelonych przez Hamas i Palestyński Islamski Dżihad rakiet nie trafiło w cel i spadło na gęsto zabudowanym terytorium eksklawy.

Informacje o liczbie ofiar śmiertelnych w Strefie Gazy wzbudzały poprzednio wątpliwości - m.in. dlatego, że publikujące bilanse ofiar biuro jest kontrolowane przez Hamas, który prawdopodobnie znacznie zawyżył liczbę ofiar ostrzału szpitala Al-Ahli, przeprowadzonego 17 października. Strona palestyńska utrzymywała wówczas, że zginęło 471 osób, podczas gdy amerykańskie służby wywiadowcze oceniły liczbę zabitych na 100-300, a jeden z przedstawicieli władz krajów Europy - na 50 lub mniej.

Uderzenie organizacji terrorystycznej Hamas, przeprowadzone 7 października ze Strefy Gazy, skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród Izraelczyków od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską. Dotychczas zginęło ponad 1,4 tys. Izraelczyków, a ponad 5,4 tys. zostało rannych. Ponadto terroryści uprowadzili co najmniej 242 osób do Strefy Gazy. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@....
2023-11-08 16:58:04
Demokratyczny? To jedź sobie do Izraela, poznasz tę ich "demokrację"! To jest najbardziej faszystowski, rasistowski, ksenofobiczny i totalitarny kraj w całym regionie, który z demokracją niewiele ma wspólnego. Do tego kraj ten od dekad okupuje nielegalnie Palestynę, palestyńczyków traktuje gorzej jak zwierzęta a teraz jeszcze dokonuje bezkarnej rzezi cywilów. To co robi ten "demokratyczny kraj" to czystej postaci ludobójstwo i zbrodnia wojenna. Tym sie powinny zająć ONZ i MTK
Oj tam, oj tam
2023-11-07 18:14:45
- nawalacie na "żymian" - pokojowy ludek! To podłe tak pisać, to się "nie mieszczy w żadna rubryka"...Czekam kiedy "Hyży" ogłosi tak jak Scholz: każdy, kto atakuje Żydów w Niemczech, atakuje nas wszystkich ...... http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=5494
@....
2023-11-07 09:14:09
Proruski trolling... Naprawdę? Mogłeś chociaż staromodnym antysemityzmem rzucić a tak... Co tu jest proruskiego? Stwierdzenie że Izrael jest okupantem? Tak jak i Putin. Co tu jest proruskiego? Demokratyczny? A co demokratycznego jest w Izraelu? Rasistowskie państwo w którym tylko więzy krwi wyznaczaja prawa człowieka? Kto może być obywatelem Izraela? Sprawdź fakty politruku. Niemcy okupujący Polskę w czasie 2WS mówili że AK to terroryści, to samo mówiła komuna okupując Polskę po 1945.
@....
2023-11-06 23:12:55
Ten "demokratyczny" kraj przez lata wyganiał Palestyńczyków ze swoich domostw, niszczył im uprawy, zasypywał studnie, latami blokował (również od morza) getto Gaza. Rzeczywiście ofiary... Nie ma tu proruskiego trollingu. Putin jest podejrzany o zbrodnie wojenne. Co zatem z Netanyahu? W czyjej to moralności obowiązują podwójne standardy? Nie naszej! Skala okrucieństwa Izraela przeraża każdego przyzwoitego człowieka!
....
2023-11-06 21:51:25
ciekawe- widac proruski trolling jest tu obecny smutne ale na pewno nie za darmo a organizacja terrorystyczna jaka jest hamas-cos ala panstwo islamskie zaatakowalo jedyny demokratyczny kraj w tym rejonie a teraz wielki placz ze ten kraj sie broni ,nie no skandal
Ciekawe
2023-11-06 18:28:25
Ci co bronią swojej ziemi i ludności sprzętem jaki mają, to terroryści. Ci, którzy tych pierwszych uważają za zwierzęta, zamknęli w zablokowanej z lądu i morza strefie, bombardują ich domy, szpitale, obozy uchodźców, szkoły (w tym ONZ), odcieli ludność cywilną od dostaw wody, żywności i lekarstw, zabili przez miesiąc więcej dzieci niż Putin przez prawie dwa lata, to "armia". Dziękuję nie kupuję!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA