Tradycyjny wyścig ósemek „Oxford – Cambridge” w szczecińskim wydaniu
Jeszcze nigdy szczeciniacy nie mieli okazji obejrzenia regat wioślarskich w tak wspaniałym wydaniu. Niedzielne zawody zgromadzą na starcie całą czołówkę krajową, a walki o miejsce w kadrze olimpijskiej będą nie mniej zacięte niż pojedynki o mistrzostwo Polski.
W dniu 1 maja 1960 r. na starcie po raz pierwszy staną trzy osady trzech szczecińskich wyższych uczelni. Będą to reprezentacyjne załogi Pomorskiej Akademii Medycznej, Politechniki i Wyższej Szkoły Rolniczej. Zawody zapoczątkowane niedzielnym wyścigiem trwać będą lata.
W pierwszym etapie będzie to okres pięcioletni – tyle bowiem wymaga regulamin pucharu Ministra Szkolnictwa Wyższego, o który zespoły mają walczyć. Puchar zdobędzie uczelnia, która w 10 regatach (wiosenne i jesienne) w okresie pięciu lat zgromadzi największą ilość punktów.
Inicjatorzy tej imprezy z Kocerką na czele przywiązują do niej wielkie nadzieje. Ma ona wzbudzić zainteresowanie wioślarstwem wśród młodzieży studenckiej. Przez przeszło sto lat regaty Oxford – Cambridge powodują, iż na uczelniach tych tylko kaleki nie uprawiają wioślarstwa.
„Kurier Szczeciński” z 29-30 kwietnia 1960 r.