Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zapisane w „Kurierze” (19.05.1959)

Data publikacji: 17 grudnia 2023 r. 06:54
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023 r. 05:53
Zapisane w „Kurierze” (19.05.1959)
 

Jeszcze w tym roku 10 tysięcy „kieszonkowych” radioodbiorników jeśli…

Bydgoszcz. „Gra” już pierwszych 100 polskich miniaturowych radioodbiorników na tranzystorach. To „kieszonkowe” aparaty znajdujące się w próbnej eksploatacji, są prawdziwymi cackami technicznymi, choć – jak twierdzą konstruktorzy – nie jest to jeszcze ostanie słowo producentów.

Radioodbiornik traki jest niewiele większy od pudełka papierosów „Wawel”, waży ok. 500 gramów. Przewiduje się, iż aparat ten będzie kosztował ok. 1,5 tys. zł.

Bydgoska „Eltra” zamiera dostarczyć w br. 10 tys. sztuk odbiorników na tranzystorach, ale kooperanci dostawcy bardzo istotnych części nie wywiązują się z zawartych umów.

„Kurier Szczeciński” z 19 maja 1959 r.

Na MTP sprzedaż zagranicznych eksponatów za obce waluty

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie można nabywać eksponaty firm zagranicznych za obce waluty. W transakcjach tych będzie pośredniczył Bank PKO. Niektóre eksponaty, na ogół mniejsze, będzie można odebrać od razu po zawarciu transakcjom a inne np. maszyny, czy samochody – dopiero po zakończeniu targów.

Wpłaty gotówkowe w obcych walutach będą realizowane bezpośrednio na Targach. Posiadacze kont w Banku PKO, którzy zechcą nabyć towary zagraniczne na MTP, powinni przelać odpowiednie sumy do Poznania z potwierdzeniem stanu ich konta.

Ceny eksponatów targowych, ze względu na mały procent pobierany przez pośredniczący Bank PKO, będą dość niskie.

„Kurier Szczeciński” z 19 maja 1959 r.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA