Szkoły nieczynne aż do odwołania
Ponowne nasilenie mrozów spowodowało konieczność utrzymania w mocy zarządzenia przewodniczącego Prezydium WRN Mariana Łempickiego w sprawie przerwania zajęć w szkołach. Przerwa trwać będzie aż do odwołania. (…)
Prezydium WRN i władze szkolne apelują do wszystkich zainteresowanych o ścisłe jego przestrzeganie.
W przeciwnym wypadku wobec winnych zastosuje się konsekwencje służbowe.
„Kurier Szczeciński” z 1-2 lutego 1963 r.
Pędzel w ręce… Farby i kit za darmo
Prezydium Miejskiej Rady Narodowej zakupiło w zeszłym roku artykuły malarskie i kit za 250 tys. zł, po czym wszystkie te materiały rozdzieliło za pośrednictwem ADM-ów między lokatorów kilku ulic. Dzięki temu mieszkańcy Zielonej Góry we własnym zakresie odmalowali setki okien i balkonów, przy czym wartość robocizny wyniosła ok. 3 mln zł.
Przewodniczący komisji porządku miasta Szczecina p. Zdzisław Mitkiewicz oświadczył przedstawicielowi „Kuriera”, że władze miejskie dołożą starań, aby tego rodzaju „eksperyment” przeprowadzić również w Szczecinie. Sądzimy, że mieszkańcy naszego miasta nie dadzą się ubiec Zielonej Górze i odświeżą okna, balkony i futryny.
„Kurier Szczeciński” z 3 lutego 1960 r.
Nowe 700 lat Polic – jaśniejsze
Podszczecińska miejscowość Police, obchodzi w tym roku 700-lecie swego powstania,. Jak nas zapewniło kierownictwo Zakładów Energetycznych dla uczczenia jubileuszu, miasto zostanie ozdobione kilkudziesięcioma punktami świetlnymi. Na głównych ulicach zainstaluje się świetlówki.
„Kurier Szczeciński” z 3 lutego 1960 r.
„Kazel” nowa fabryka elektroniczna powstaje w Koszalinie
Koszalin (PAP). W powstających w Koszalinie „Zakładach Przemysłu Elektronicznego – „Kazel” – rozpoczęto roboty wykończeniowe hal produkcyjnych. Zakłady otrzymały już pierwsze transporty nowoczesnych maszyn i urządzeń. Po zakończeniu prac instalacyjno-montażowych nastąpi rozruch pierwszego oddziału fabryki – prawdopodobnie w początkach kwietnia br.
„Kazel” produkować będzie przede wszystkim importowane dotychczas za cenne dewizy – różnego rodzaju izolatorki do szkła prasowanego, stosowane w aparatach telewizyjnych, radiowych, w urządzeniach radiolokacyjnych, w elektronicznych maszynach matematycznych itp. W roku przyszłym zakłady zamierzają uruchomić produkcje pochłaniaczy gazów do lamp próżniowych.
Warto dodać, że już obecnie zakłady koszalińskie otrzymały poważne oferty na eksport swych przemysłowych wyrobów – m.in. ze znanych zakładów „Philips” w Holandii i „Alsea” w Szwecji.
„Kurier Szczeciński” z 3 lutego 1960 r.