Będą „Octavie”
Szczecin otrzymał dodatkowy przydział 30 samochodów osobowych „Octavia”. Posiadaczom talonów sprzedawać je będzie nowy salon „Motozbytu” przy pl. Orła Białego (otwarcie jeszcze w tym miesiącu).
„Kurier Szczeciński” z 1 kwietnia 1962 roku
Proporce i nagrody pieniężne dla załóg zwycięskich przedsiębiorstw handlowych
Okręgowa Komisja Współzawodnictwa, działająca przy Zarządzie Okręgowym Zw. Zawodowego Pracowników Handlu i Spółdzielczości podsumowała ostatnio wyniki osiągnięte przez przedsiębiorstwa handlowe w drugim półroczu ub. roku.
Wśród przedsiębiorstw detalicznych na czoło wysunęło się MHD – Północ (obecnie MHD – Śródmieście), za nim Miejski Handel Mięsem. W gastronomii po raz trzeci I miejsce zajęły Okręgowe Zakłady Gastronomiczne. W pionie „Społem” najlepiej pracującą spółdzielnią okazała się PSS w Gryficach, II miejsce zajęła PSS Stargard.
Za najlepiej pracujące Gminne Spółdzielnie uznano GS „Samopomoc Chłopska” w Myśliborzu, w Golczewie i Barlinku.
Kryteriami, według których komisja oceniała pracę przedsiębiorstw, były: wyniki finansowo-ekonomiczne, usprawnienie metod pracy, estetyka miejsc pracy, rozwój nowych form handlu, współzawodnictwo wewnątrzzakładowe, w tym ilość Brygad Pracy Socjalistycznej.
Załogi przedsiębiorstw, które uzyskały I miejsce otrzymały proporce i nagrody pieniężne, zaś II miejsce dyplomy i nagrody pieniężne.
Wymienione placówki będą się ubiegać o miano najlepszych w kraju.
„Kurier Szczeciński” z 5 kwietnia 1962 roku
Polsko-Czechosłowacka umowa o współpracy w produkcji ciągników
Praga PAP. 7 bm. podpisana została w Pradze umowa między Polską Rzeczpospolitą Ludową a Czechosłowacką Republiką Socjalistyczną o współpracy w produkcji ciągników.
Zgodnie z tą umową – oba kraje przystąpiły do wspólnej produkcji ciągników na zasadach socjalistycznego podziału pracy, co sprzyjać będzie osiągnięciu wyższej efektywności gospodarki narodowej obu krajów i przyspieszeniu mechanizacji rolnictwa.
Podpisana umowa jest dalszym krokiem w realizacji wytycznych rozwoju współpracy gospodarczej między Polską a CSRS, zawartych we wspólnym oświadczeniu delegacji partyjno-rządowych PRL i CSRS z września 1961 roku.
„Kurier Szczeciński” z 8 kwietnia 1962 roku
Parowiec z Ghany w Szczecinie
Dziś zawinął do naszego portu parowiec pływający pod egzotyczną banderą Ghany. Statek o nośności 2.600 DWT noszący nazwę „Tano River” jest pierwszą jednostką afrykańską, która zawinęła do polskich portów.
Niecodzienny gość należy do zespołu statków, eksploatowanych przez narodowego armatora Ghany – „Black Star Line”.
„Kurier Szczeciński” z 11 kwietnia 1962 roku
Waligóra z Białogardu
Koszalin PAP. Niezwykłą siłą wyróżnia się 15-letni Ryszard Suwała z Białogardu. Wzrost jego wynosi 175 centymetrów, a waży ponad 92 kilogramy. Chłopiec jest mocny jak tur. Tak np. 50-kilogramowy worek ze zbożem podnosi on swobodnie jedną ręką na wysokość swych ramion.
Siłacz z Białogardu – ostatnio członek miejscowego klubu sportowego „Kolejarz”, nie mając jeszcze prawie pojęcia o stylu i technice zawodniczej – zdobył na odbywających się mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów trzecie miejsce w kategorii ciężkiej. Uzyskując w trójboju ponad 220 kilogramów, pozostawił w tyle wielu znanych i rutynowanych zawodników.
„Kurier Szczeciński” z 11 kwietnia 1962 roku