poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (21.03.2017)

Opinie Czytelników (21.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-21 12:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-22 10:44
Wywietleń: 1212 225544

– Mężczyźni w Polsce żyją przeciętnie krócej od kobiet o siedem lat. Ale pracują o pięć lat dłużej. Ale to kobiety publicznie twierdzą, że są szykanowane w pewnych zawodach, że nie obowiązuje zasada równości. A proszę spojrzeć np. na zawody prawnicze. Przecież tam pracuje więcej kobiet niż mężczyzn. Podobnie w urzędach albo np. Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

* * *

– Podoba mi się zasada w rowerze miejskim, że pierwsze 20 minut użytkowania jest za darmo. Proponowałbym to zastosować w odniesieniu do środków komunikacji miejskiej, np. tramwajów – pierwsze 10 minut jazdy za darmo. Myślę, że mogłoby to usprawnić komunikację w mieście.

* * *

– W poniedziałek mija kolejną rocznica zdobycia Dąbia w 1945 roku. Zginęli wtedy zarówno żołnierze Armii Czerwonej, jak i Ludowego Wojska Polskiego. Przypomina o tym pomnik w Dąbiu. I zawsze przy okazji rocznicy były składane wiązanki kwiatów. A w tym roku nic. Ani jednej. Czy naprawdę w magistracie nikt już nie pamięta o takich okazjach? Cała armia urzędników i nikt nie pilnuje takich rocznic? To wstyd. Zapomina się o tych, którzy wtedy zginęli a pamięta wyłącznie o Żołnierzach Wyklętych.

* * *

– PiS i prezes Kaczyński organizują kolejne miesięcznice katastrofy smoleńskiej. Tylko że kosztami takich uroczystości jesteśmy obciążani my – społeczeństwo. Chyba już czas się obudzić i zaprotestować. W żadnym innym kraju nie ma takich cyrków na koszt podatników. Nie tylko panu prezesowi Kaczyńskiemu ktoś zginął. Nie rozumiem, dlaczego mamy celebrować śmierć jego brata.

* * *

– Protestuję przeciwko zmianom przepisów o abonamencie RTV. Mamy płacić za to, co jest pokazywane np. w TVP? Tego przecież nie da się oglądać. Agresja, pyskówki polityków, transmisje mszy świętych albo jakieś głupowate programy rozrywkowe. Nie zgadzam się zatem, żebym musiał za to płacić. Zmienię zdanie, jak zaproponują coś interesującego.

* * *

– Mam nadzieję, że czas bezlitosnej i karygodnej wycinki drzew w Polsce już się skończył. Podobnie powinien się skończyć czas urzędowania ministra Szyszko za wprowadzenie tych przepisów. Jest w naszym kraju wiele absurdalnych przepisów. Ale te pozwalające na masowe morderstwa drzew to prawdziwe kuriozum.

* * *

– Cieszę się, że jeszcze w tym roku zniknie pomnik Wdzięczności dla Armii Radzieckiej. Wątpliwa to ozdoba psująca wygląd centrum miasta. Ale rozwiązanie jakie zaprezentowano kilka dni temu w Urzędzie Miejskim, też jakoś specjalnie nie zachwyca. Skwer z ławkami? I to wszystko? Naprawdę nic innego nie można było wymyślić? Ławkami chcą przyciągnąć tam ludzi i ożywić to miejsce? To już lepsze byłoby zamienienie jednego pomnika na inny, neutralny. Albo rzeczywiście wybudować w tym miejscu fontannę.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie