wtorek, 18 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (20.03.2017)

Opinie Czytelników (20.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-20 12:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-20 12:54
Wywietleń: 1070 225423

– Panu Grodeckiemu nie podobają się pasy na przejściach dla pieszych, które są w kolorze naszych barw narodowych. A ja pytam: czy osoby ze szczecińskich rad osiedli nie mają ważniejszych spraw na głowie, że zajmują się takimi pierdołami? Może ci panowie powinni trafić do zieleni miejskiej, gdzie jest dużo pracy fizycznej. Wyżyliby się i od razu mieliby lepsze samopoczucie.

* * *

– Jarosław Kaczyński, chcąc uczcić pamięć brata, na tzw. miesięcznicach za każdym razem organizuje zadymy o podłożu politycznym. Takie postępowanie jest męczące i nieprzyzwoite.

* * *

– W piątek był Dzień św. Patryka, który Irlandczycy obchodzą na wesoło na całym świecie. W Polsce dla odmiany, kiedy mamy święto jakiegoś świętego, to się… umartwiamy. Nie potrafimy się ani cieszyć, ani bawić. Polacy rodzą się i umierają bez entuzjazmu.

* * *

– Umarli: Przybora, Osiecka, Młynarski… Disco polo w końcu wygrało!

* * *

– Znowu robi się szum wokół komisji śledczej w sprawie Amber Gold. A ja bym chciał wiedzieć, którzy politycy i znani ekonomiści zasiadali w radzie nadzorczej tej firmy.

* * *

– Tusk zawsze będzie działał przeciwko Polsce. A wracając do jego rodzinnej historii, to słyszałem, że by dostać się do Wehrmachtu, najpierw trzeba było podpisać listę volksdeutschów.

* * *

– Uważam, że to jest ohydne, kiedy prezes niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego poucza polskich dziennikarzy, jak mają pisać. Proponuję, by Polacy przestali kupować gazety tego koncernu, to się szybko wyniosą z naszego kraju.

* * *

– Z Ukrainą mamy „świetne” relacje, niczym za komuny ze ZSRR: my dajemy im masło, a oni za to biorą od nas węgiel. Podobnie wygląda dziś nasza współpraca z Ukrainą. To jest partnerstwo nosa z pięścią. Oto Lwów prosi, by Polska przyjęła ich śmieci, a Polska zapewne znów „zrobi łaskę” Ukrainie i je przyjmie. Tak historia się powtarza. My dajemy Ukrainie pieniądze (kredyty), a oni dają nam śmieci.

* * *

– Polska armia liczy około 100 tys. żołnierzy, w tym około 40 tys. w linii (do stopnia kaprala) i jeszcze 5-6 lat temu mieliśmy 140 generałów. Proszę zestawić te liczby z armią amerykańską, która liczy grubo ponad 1 milion żołnierzy i też ma około 140 generałów.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie