Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Szop z Żabowa ostrzeżeniem dla majówkowiczów

Data publikacji: 29 kwietnia 2022 r. 22:39
Ostatnia aktualizacja: 06 maja 2022 r. 07:37
Szop z Żabowa ostrzeżeniem dla majówkowiczów
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Żabowie KSRG  

Szop pracz, który w środę zasnął na ulicznej latarni w Żabowie, zrobił wielką karierę w ogólnopolskich mediach. Przez krajowe portale przewinęła się informacja o niefrasobliwym zwierzęciu, które ucięło sobie drzemkę na dużej wysokości. Co gorsza latarnia była podłączona do prądu i zanim wezwani na miejsce strażacy mogli przystąpić do akcji, musieli poprosić o pomoc pogotowie energetyczne.

Przy pomocy podnośnika udało się ściągnąć szopa na ziemię, ale łatwo nie dał za wygraną i po chwili był już znowu na latarni. Tym razem strażacy złapali wspinacza do specjalnego worka do odławiania zwierząt i wywieźli do domu, czyli do lasu.

Kiedy majówka wejdzie za mocno 😁Szop pracz wszedł na latarnię w Żabowie w gminie Pyrzyce i... zasnął. Szopem musiała...

Opublikowany przez Pomorze Zachodnie Piątek, 29 kwietnia 2022

Szop-latarnik ponownie pojawił się w mediach społecznościowych w piątek. Tym razem za sprawą strony na Facebooku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.  Opublikowano na niej post ze zdjęciem śpiącego zwierzęcia, krótkim przypomnieniem jego historii i ostrzeżeniem dla zbyt mocno rozrywkowych majówkowiczów: "Pilnujcie się na majówce!".

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Waldi
2022-05-06 00:16:09
Pocieszny jesteś, szopy były sztucznie introdukowane przez Niemcy a na wschodzie przez Białoruś. Od tego czasu są plagą niszczącą rodzimą przyrodę. Szopy niszczą zagrożone gatunki ptaków, nie mają normalnych wrogów a także są w tej chwili najgroźniejszym rezerwuarem śmiertelnych dla ludzi i zwierząt domowych chorób. Szopy które do mnie przyłażą zostaną zabite i spalone a ty oczywiście możesz złapać coś sobie od nich i konać w mękach jeśli masz taką ochotę. Twój wybór.
Waldi
2022-04-30 09:16:03
Szop z Niemiec to szkodnik?A sarna z Niemiec??!!A nie daj Boże Polak przywiezie niemieckie euro i co,wszystkich nas wybije? ;-))
dlaczego?
2022-04-30 00:30:52
- ponieważ to "Foto-Szop", taki fotogeniczny na tym słupie. PiS_zesz "to szkodnik inwazyjny z Niemiec". PO_merdane, z Niemiec przychodzi samo dobro i "materiały do recyklingu", które się "samozapalają". Ucieka do Niemiec z Polski samo zło, np. ci z Afryki, których czasowo zaprosił "Baćka" i bizony.
dlaczego
2022-04-29 23:26:27
szopa wypuszczono w lesie a nie zneutralizowano - to szkodnik inwazyjny z Niemiec do tego roznosi śmiertelne dla ludzi i zwierząt domowych choroby... W Europie szopy są szkodnikami - niszczą i tak zagrożoną faunę...
Ferdek
2022-04-29 23:05:27
Spać to każden jeden by chciał a robić to ni ma komu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA