Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

W Stawie Wędkarskim. Bóbr na Głębokiem

Data publikacji: 06 września 2021 r. 21:31
Ostatnia aktualizacja: 07 września 2021 r. 09:44
W Stawie Wędkarskim. Bóbr na Głębokiem
Bóbr potrafi przystosować środowisko do swoich celów. Właśnie to sprawia, że drzewa wokoło stawu są przez niego wycinane. Fot. Wiktor KUPRJANOWICZ  

Zostaliśmy zaalarmowani przez naszego czytelnika, że w Stawie Wędkarskim przy Jeziorze Głębokim zadomowił się bóbr. Mimo iż raczej nie jest chętny do pokazywania się ludziom odwiedzającym te rejony, widać ślady jego obecności. Kolejne drzewa w otoczeniu stawu są przez niego ścinane.

Bóbr jest gryzoniem idealnie przystosowanym do życia w wodzie. Jest on roślinożercą i obok człowieka jednym z niewielu gatunków potrafiących przystosować środowisko do swoich celów. Właśnie to sprawia, że drzewa wokoło stawu są przez niego wycinane.

- Bóbr w Stawie Wędkarskim pojawiał się okresowo już od trzech lub czterech lat, jednak od roku prowadzi intensywny żer - mówi Krzysztof Matuszak, kierownik Wydziału Lasów Miejskich w Szczecinie.

To sprawia, że bytowanie zwierzęcia w tym miejscu stało się lepiej widoczne. Jednak K. Matuszak podkreśla, iż bóbr nie stanowi żadnego zagrożenia dla otoczenia ani dla

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 58% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-09-2021

 

Autor: Wiktot Kuprjanowicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do Jacka
2021-09-07 09:42:23
Cyt. " Zobaczyć bobra rzecz dobra". Dla mnie; "Pogłaskać "bobra" to rzecz dobra".
Jacek
2021-09-06 22:28:02
Gdzie jest bóbr? Zobaczyć bobra rzecz dobra

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA