Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Ruszył sezon na korepetycje

Data publikacji: 18 września 2023 r. 09:27
Ostatnia aktualizacja: 18 września 2023 r. 09:27
Ruszył sezon na korepetycje
Fot. Ryszard PAKIESER  

W serwisach ogłoszeniowych w całej Polsce jest ponad 140 tysięcy anonsów dotyczących korepetycji. Ta forma edukacyjnego wspierania uczniów od lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Rodzice łapią się za głowę, bo to kosztowna inwestycja, potem za portfel i płacą za dodatkowe lekcje swoich dzieci.

Dla nauczycieli, studentów, doktorantów, a nawet dla zdolnych licealistów nadchodzą złote żniwa. Doświadczeni i polecani są w stanie dorobić sobie drugą pensję.

- W szkole nie ma szans na wytłumaczenie pewnych zagadnień - mówi pan Tomasz, ojciec dwojga nastolatków. - Syn właśnie rozpoczął naukę w ósmej klasie, córka w siódmej klasie szkoły podstawowej. Jakub potrzebuje korków z chemii, Julia z matematyki, bo ma stwierdzoną przez poradnię dyskalkulię. Płaczemy i płacimy, ale trzeba wzmocnić słabe strony naszych dzieci.

Korepetytorzy nie tylko wyrównują braki wiedzy u swoich uczniów, ale także przygotowują dzieci i młodzież do ważnych egzaminów - ósmoklasisty lub do matur. Wielu uczniów korzysta z ich pomocy w starcie do konkursów, szczególnie kuratoryjnych, których bardzo dobry wynik jest

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-09-2023

 

Katarzyna Lipska-Sokołowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nie biadolic
2023-09-18 12:39:16
matura nie jest obowiązkowa, slaby uczen po zdaniu słabo pseudomatury i tak nie ma szans na dobre studia. dobry sam sobie poradzi i dostanie sie gdzie będzie chcial. dlatego dobre byly gimnazja - juz wczesniej selekcja.
Baca
2023-09-18 11:07:45
Redaktorka pisze - dla nauczycieli nadchodzą złote żniwa.... to się samo komentuje

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA