Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Rusza festiwal tradycji w Przelewicach

Data publikacji: 17 maja 2024 r. 19:25
Ostatnia aktualizacja: 19 maja 2024 r. 08:44
Rusza festiwal tradycji w Przelewicach
 

Prezentacja bogactwa kulturowego, tradycji kulinarnych, rękodzieła, rzemiosła i aktywności mieszkańców regionu. Trzecia Edycja Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego odbędzie się w dniach 18-19 maja br. w Ogrodach Przelewice – Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej.

W programie festiwalu m.in.: konkursy, prezentacje artystyczne, wykłady, warsztaty i koncerty. Podczas wydarzenia odbędzie się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Sołtysów z siedzibą w Koninie, nagrody odbiorą także zwycięzcy jego wojewódzkiego etapu. Poznamy również laureatów marszałkowskiego konkursu „Sołtys Roku”.

Swoje umiejętności kulinarne sprawdzą Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia z Pomorza Zachodniego. Ekipy przygotują potrawy w jednej z dwóch kategorii: I - do wyboru zupa lub przystawka lub danie główne, II - deser lub wypiek.

W przestrzeni ogrodów, w ramach „Alei Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego”, pojawią się również domki wystawiennicze z produktami lokalnymi, tradycyjnymi i regionalnymi Pomorza Zachodniego, stoiska z rękodziełem, a także park zabaw i animacji dla dzieci oraz minizoo.

Drugiego dnia festiwalu odbędzie się Przegląd Zespołów i Kapel Ludowych.

W programie zaplanowano także m.in. wystawę rzeźb w drewnie, starych traktorów, motocykli i maszyn rolniczych oraz przejażdżki zabytkowym powozem. Będzie można wziąć udział w ekozabawach z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. W niedzielę w Ogrodzie Dendrologicznym odbędą się biegi terenowe – Botaniczna 5.

(reg)

Poniżej szczegółowy program imprezy. 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Asa
2024-05-19 07:44:48
Trzebaby rozreklamować w regionie
Ciekawy
2024-05-18 20:16:36
A w Pyrzycach cicho sza nikt nic nie wie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA